Home Освіта Першачкам доведеться вчитися за ”сучасною” ускладненою програмою

Першачкам доведеться вчитися за \”сучасною\” ускладненою програмою

79
0
Першокласників у цьому році чекає ускладнена програма – наприклад, вони почнуть вивчати англійську і будуть вивчати основи геометрії, повідомляє ТСН з посиланням на "Фокус".
 
З першого вересня у школах України почнеться поступове впровадження нового Держстандарту початкової загальної освіти. Зміни торкнуться практично всіх предметів. "Нова програма підлаштовується під сучасних дітей.
 
Сьогоднішні шестирічні діти набагато розумніші за своїх попередників – вони йдуть до школи вже з певним багажем знань", – сказала завідуюча навчальною частиною школи №299 Софія Славуцька. Реакція мам на зміни в програмі неоднозначна – одні побоюються безсонних ночей над домашнім завданням, а інші впевнені, що освітня система зробила крок вперед. 
 
Видання виділило сім основних нововведень, з якими будуть мати справу першокласники та їх батьки. 
 
Електронні книги. Більше 500 українських шкіл перейдуть на них з 1 вересня. Причина – брак звичайних підручників та їх дорожнеча. 
 
Нові слова у букварі. Там тепер з’явилися картинки з гаджетами – мобільними телефонами, комп’ютерними мишами. Йдеться у букварі і про валюти різних країн.
 
Геометрія. Першокласники будуть вивчати, що таке криві, куб, ромб, циліндр, промінь. Це нововведення викликає особливе занепокоєння батьків. З ними частково згодні і фахівці. Так, викладач математики ліцею імені Я. Кондратьєва Вікторія Ареф’єва впевнена, що обсяг інформації у першокласників і так буде величезним, і геометрія може стати для них проблемою. 
 
Поновлена фізкультура. Новий предмет "Здоров’я і фізична культура" навчає дітей не тільки правильно харчуватися і займатися спортом. Тепер їм будуть пояснювати, що робити при серйозних травмах, як надавати першу медичну допомогу. Психологи вважають, що ці знання потрібно подавати тільки в легкій формі. "Не можна так, просто з першого вересня, вчити 6-літню дитину робити штучне дихання. Тут важливий професіоналізм педагога", – вважає шкільний психолог Тетяна Алексійчук. 
 
Англійська. Раніше англійську мову в школах вчили з другого класу, тепер його викладатимуть з шести років. Батьки тих дітей, які до школи іноземною мовою не займалися, побоюються, що вони будуть почувати себе невпевнено серед тих, хто займався англійською в садку або їздив за кордон. 
 
Ніяких оцінок. Вперше в середній школі з’явилися предмети, які не оцінюються звичними балами. Це фізкультура і мистецтво (нова дисципліна, яка об’єднує малювання і спів). Педагоги впевнені, що це правильно – талант або спортивну підготовку не можна оцінювати, порівняння можуть образити дітей. 
 
Світ замість України. Зі шкільної програми зник предмет "Я і Україна", замість нього з’явився "Я у світі". Його почнуть вивчати вже з другого класу. По суті, новий курс об’єднує природознавство і суспільствознавство. У Міносвіти кажуть, що поставити в програму нову дисципліну довелося, тому що результати досліджень виявили в українських школярів прогалини в природознавчій освіті. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here