Розмальовані стіни та гаряча вода: як виглядає укриття в житомирському садочку. ВІДЕО

950
0

Укриття – як дитяча кімната, з казковими героями стінах, партами та іграшками, бойлером з гарячою водою, необхідними умовами занять нині у більшості працюючих дитячих садочків Житомира.

Завдяки цьому багато дітей сприймають час в укритті позитивно, адже продовжують тут гратися чи навчатися. Деякі вихователі для дітей пояснюють спуск в укриття як переміщення в “захисний замок”.

Перший житомирський поїхав до одного з дитячих садочків, аби показати укриття, та поспілкувався з адміністрацією. Директорка житомирського ДНЗ №10 Наталія Гуть розповіла, що над облаштуванням укриття працювали працівники садка, а стіни розмалювала мати однієї з вихованців закладу.

“Звісно, одна з умов відкриття дитячого садка – наявність укриття. Ми проаналізували, які є у нас приміщення, та вирішили саме з цієї кімнати зробити сховище для дітей. Після цього почалися ремонтні роботи. Скажу відверто, що працівники дитячого садочка всі дружно працювали – виносили те, що тут було не потрібне, прибирали. Потім фірма-підрядник вже виконувала свої роботи. Матуся однієї з наших вихованок розмалювала стіни у яскраві кольори та намалювала казкових героїв. Також ми для діток облаштували санвузол з гарячою водою“, – розповіла Наталія Гуть.

Більшість діток не бояться сирен, бо вже звикли. Самі ж діти, сприймають укриття, як кімнату для ігор, а не сховище від ракетних ударів. Також малеча в укритті часто співає українські пісні. 

“Наші діти, не бояться  йти в  укриття, а навпаки, як тільки чують сигнал тривоги, то беруть рюкзаки і готуються йти в сховище. Кожна група в укритті має своє місце. Дітки здебільшого приходять у сховище з задоволенням. Також у нас є психолог, який знімає дітям тривожність під час сирен. Крім того, вихователі підібрали спеціальні ігри, які дозволяють рухатися дітям та знімати стрес”, – розповідає директорка садочку.

Перед спуском у сховище встановили великі захисні споруди – це для того, аби захиститися від снарядів.

 “У кожного укритті є основний та запасний вихід. Перед входом в приміщення стоять захисні споруди, їх встановили, аби захистити дітей від снарядів”, – додає директорка. 

Батьки дітей, які виховуються в дитячому садочку, задоволені від облаштування укриття. 

Нагадаємо як виглядає житомирська гімназія№ 23 після реконструкції. Також дивіться, як виглядають пологові в укриттях.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here