З 1 вересня у школах необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті.
Такі рекомендації надало МОН 5 серпня.
У школах тепер будуть відкривати декілька входів до будівлі, на підлозі у коридорах – розмітка для організованого руху. Також у навчальних закладах мають виокремити зони для переміщення різних вікових категорій учнів.
Уроки будуть проходити на свіжому повітрі за сприятливих погодних умов, або у класах, де збільшена відстань між партами. Можливі також залучення актових залів до навчального процесу.
За класами будуть закріплені окремі навчальні кабінети, де проходитимуть всі уроки.
Графік навчання буде гнучким і різним для різних класів, зокрема відрізнятиметься по часу початок і закінчення уроку, перерви. Це необхідно для того, щоб менше дітей перетиналися під час перерв.
Також гнучким буде і графік канікул – тривалість канікул та навчальних семестрів буде змінюватися залежно від епідеміологічної ситуації.
Робота груп продовженого дня та позашкілля має так само бути організована з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.
Батьківські збори тепер будуть онлайн.
До старту навчального року у закладах освіти повинні:
забезпечити дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту;
обладнати місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок;
створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.
Нагадаємо, за рекомендаціями МОЗ щодо організації навчального процесу, до роботи не будуть допускатися працівники закладу з температурою понад 37,2°C.
Заходити до школи потрібно в масці, на уроках можна перебувати без маски.
У МОН повідомили, що засобами безпеки школи має забезпечити місцева влада.
Читайте також: Університети самі вирішують, яким буде навчання, але МОЗ все ж дало рекомендації.