Home Освіта Сухомлин зустрівся з житомирянами, які виступають проти обмежень щодо відвідування ...

Сухомлин зустрівся з житомирянами, які виступають проти обмежень щодо відвідування навчальних закладів дітьми без щеплень

66

 4 березня у Житомирі мітингувати проти обмежень щодо відвідування навчальних закладів дітьми, які не мають щеплень, вийшли приблизно сорок житомирян. 


За словами організаторів акції «Дітям вільний доступ до освіти!»,  її  метою є захист прав дітей на освіту, вільний вибір форми освіти та захист свободи вибору в лікуванні і профілактиці захворювань.

Для надання роз’яснень протестувальників запросили до зали засідань міської ради, де з ними спілкувалися представники управління охорони здоров’я, департаменту освіти та Житомирський міський голова  Сергій Сухомлин.
 

Очільник міста навів невтішну статистику: у 2017 році в Україні на кір захворіли близько 5 тисяч людей, у 2018 – більше 35 тисяч, за перші два місяці 2019 року більше 24 тисячі українців. Протягом 2019 від цього захворювання померло 30 осіб.

«Рішення щодо необхідності надання довідок про щеплення чи протипокази до них було прийнято у зв’язку із ситуацією із захворюваності на кір у Житомирі, адже якщо у 2018 році було зареєстровано 129  хворих на кір, а у 2019 лише у січні  зафіксовано вже більше ста випадків захворюваності. Ми маємо усвідомлювати свою відповідальність за життя і здоров’я наших дітей. Вакцинація той необхідний вибір, який ми маємо зробити, аби захистити їх», – зазначив міський голова Сергій Сухомлин.

Директор департаменту освіти міської ради Валентин Арендарчук наголосив, що  заклади освіти діють виключно відповідно до чинного законодавства. Зокрема,  статтею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

У свою чергу, начальник управління охорони здоров’я  Марія Місюрова запевнила, що у Житомирі використовують якісну, ефективну та безпечну, вакцину КПК виробництва Бельгії, що захищає одразу від трьох інфекцій – кору, паротиту та краснухи.

«Протягом 2018 року вакцинували близько 8 тисяч житомирян, а за перші два місяці 2019 року кількість вакцинованих вже перебільшує 8, 5 тисяч. Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутися до Центру первинної медико-санітарної допомоги, де з понеділка до суботи проводять відповідні щеплення»,  – повідомила Марія Місюрова.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here