Головна Освіта Третина випускників бачать себе у політиці і бізнесі

Третина випускників бачать себе у політиці і бізнесі

87
0
Випускники українських шкіл не позбавлені романтизму, але в чесність і справедливість вже не вірять. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України, повідомляє ТСН.ua.
 
Так, дослідження показало, що головними пріоритетами у дорослому житті випускники вважають створення сім’ї (58,9%) і можливість займатися улюбленою справою (43,8%). При цьому на виключно матеріальні орієнтири – наприклад, високий рівень матеріальної забезпеченості – налаштований лише кожен п’ятий. 
 
Незважаючи на те, що про вступі до ВНЗ замислюються майже всі одинадцятикласники, отримати гарну освіту планують трохи менше 40% опитаних. І хоча більша частина школярів збирається вступати на спеціальності у сфері природничих і точних наук, майже третина із загального числа опитаних налаштована робити кар’єру в суспільно-політичній сфері або бізнесі. 
 
Крім того, більшість випускників планує реалізовувати свої плани на життя в рідній країні, хоча еміграційні настрої серед української молоді залишаються досить високими – покинути Україну заради життя і роботи за межі налаштовані лише 12% опитаних. 
 
Також дослідження показало, що, на думку сьогоднішніх випускників, життєвий успіх у сучасній Україні пов’язаний не стільки з власними зусиллями, скільки з впливом зовнішніх факторів. Так, наявність впливових родичів, на думку опитаних, важливіше високого інтелекту (43,6% проти 41,5%), гарну освіту важливо настільки ж, наскільки і допомогу батьків, (35,5%), а вміння обходити закон набагато важливіше, ніж чесність і принциповість (36,5% проти 19,3%). 
 

Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here