Home Освіта У 17-ти інтернатних закладах Житомирщини щорічно зменшується кількість дітей

У 17-ти інтернатних закладах Житомирщини щорічно зменшується кількість дітей

99

 Натомість зростає кількість дітей у сімейних формах виховання, а також збільшується кількість дітей на інклюзивному навчанні у школах.

Про це повідомляють в управлінні освіти і науки ОДА.

 

Станом на вересень 2018 року в інтернатах перебуває 2300 дітей. Порівняно з минулим роком кількість вихованців зменшилась на 187 осіб.

 

В у правлінні відмічають, що є кілька причин, чому спостерігається тенденція зі зменшення кількості дітей в інтернатних закладах:

– зменшення кількості дітей-сиріт в певні роки;

– тепер не у всіх інтернатних закладах відкриваються щороку перші класи;

– все більше дітей батьків віддають на інклюзивне навчання до звичайних шкіл.

 

Якщо в інтернатах кількість дітей зменшується, то на інклюзивному навчанні їх навпаки стає більше. Цьогоріч до звичайних класів у школи пішло на 152 дитини з особливими освітніми потребами більше, ніж минулого року.

 

Нагадаємо, що на Житомирщині вже розпочався початковий етап реформування перших 3-х інтернатних закладів. Упродовж жовтня-листопада в області проходитимуть тренінги та пошук команди, що проводитиме комплексні оцінки цих закладів.

 

На Житомирщині активно реалізовується реформа деінституалізації. В нашій області – першій в Україні – затвердили Регіональний план реформування системи інституційного догляду і виховання дітей. Створили мережу інклюзивно-ресурсних центрів у районах.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here