Home Освіта У рейтингу ”ТОП 200 Україна” житомирські виші отримали місця в другій сотні

У рейтингу \”ТОП 200 Україна\” житомирські виші отримали місця в другій сотні

Днями оприлюднили рейтинг  університетів "ТОП 200 Україна", який щорічно визначають уже 7 років поспіль. Одразу три житомирські університети потрапили у рейтинг, однак зайняли місця у другій його половині. Відзначимо, що за весь час формування рейтингу, Житомир представляли лише саме ці навчальні заклади і традиційно після першої сотні.

 Зокрема, у рейтингу за 2013 рік  Житомирський державний університет імені Івана Франка посів 130-ту сходинку, Житомирський державний технологічний університет у рейтингі  151-ий, а Житомирський національний агроекологічний університет опинився  на 170 -ому місці.

Поряд з цим  ЖДТУ у 2007 році був 192-й, а ЖДУ ім.І.Франка – 112.  В минулому році для деяких закладів ситуація дещо покращилась:  ЖНАЕУ  – 175 місце, ЖДТУ  – 155, а у ЖДУ ім.І.Франка – 133 позиція у рейтингу.

 Як бачимо,з кожним роком житомирські виші зберігають тенденцію покращувати свої показники і підніматися у списку.
Крім того, така ситуація показує, що Житомир на загальному рівні представлений достатньо потужними навчальними закладами, основні з яких у рейтингу знаходяться з самого початку.

Академічний рейтинг університетів "Топ 200 Україна" представляє наприкінці кожного навчального року Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" за погодженням з Міжнародною наглядовою радою.   За результатами академічного рейтингу університетів  у 2013 році до п’ятірки лідерів увійшли НТУУ "КПІ", КНУ ім. Шевченка, Харківський національний університет ім. Каразіна, НаУКМА та НМУ ім. Богомольця. 

У методиці формування рейтингу "ТОП 200 Україна" діяльність вузу визначається з допомогою інтегрованого індексу рейтингової оцінки — Із. Цей індекс включає три комплексні складові:

Із = Інп + Ін + Імв, де:

 – Інп — індекси якості науково-педагогічного потенціалу,

 – Ін — індекс якості навчання,

 – Імв — індекс міжнародного визнання.

Усього для формування зазначених індексів використовують 20 індикаторів прямого вимірювання і дві експертні оцінки. Дані про ці індикатори вибирають із кількох незалежних джерел (дані вузів, дані МОН України, дані Комітету з питань державних премій України і премій ім. Т.Шевченка, дані міжнародних асоціацій університетів, дані інших відомств). 

Діяльність вищих навчальних закладів оцінювалася за допомогою агрегованого показника (інтегрального індексу), який формується на підставі індикаторів прямого вимірювання (80%), експертного оцінювання якості підготовки випускників вишів представниками роботодавців і академічного співтовариства (15%), а також із використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних (5%). Інтегральний індекс представлено трьома складниками: якість науково-педагогічного потенціалу, якість навчання, міжнародне визнання.

Юлія ДЕМУСЬ