Home Освіта У Житомирі заступник міського голови перевірила харчування учнів у школах

У Житомирі заступник міського голови перевірила харчування учнів у школах

109

 Сьогодні, 7 вересня, заступник міського голови Вікторія Краснопір разом із заступником начальника управління освіти міської ради Світланою Ковтуненко відвідала школи №№ 7, 16 та 28 міста Житомира з метою моніторингу якості харчування дітей у цих закладах.

«Безумовно, питання якісного та збалансованого харчування є однією з важливих передумов фізичного та інтелектуального розвитку наших дітей. З міського бюджету виділено кошти на організацію безкоштовного харчування учнів 1-4 класів у розрахунку 8 грн на дитину, але в умовах постійного зростання цін на таку ціну організувати повноцінне харчування дітей досить складно. На 8 грн можливо забезпечити лише 20-30% реальних потреб у харчуванні дитини такого віку. Звичайно, кожна родина сама вирішує як дитина має харчуватися.

Тому батьки самі обиратимуть: або ж дитина харчується безкоштовно (8 грн оплачується з міського бюджету), або ж харчування дитини відбувається за рахунок співфінансування: 50% з міського бюджету плюс 50% доплачують батьки, що вже на 80-85% забезпечить потреби дитини у збалансованому харчуванні дитини відповідного віку. Звичайно, за батьками залишається право відмовитися від харчування дитини в школі. З нового року внесено певні зміни у меню для дітей 1-4 класів.

Замість бургерів дітям запропоновано йогурт із печивом. Адже кисломолочні продукти є більш корисними для здоров’я дітей молодшого шкільного віку. Сьогодні ми виїхали у декілька шкіл міста, щоб особисто побачити як діти харчуються, в яких умовах готуються дитячі сніданки. Такий моніторинг ми будемо здійснювати постійно, адже питання харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах міста має бути під постійним контролем і влади, і батьків, і відповідних контролюючих органів. А вже з понеділка усі школи міста будуть на Google диску у відкритому доступі завантажувати свої фото сніданків та контрольної порції», – повідомила Вікторія Краснопір.

«Видатки з міського бюджету на організацію харчування учнів у закладах загальної середньої освіти  на  2018 рік склали   21 910,9 тис. грн., із них для учнів 1-4 класів – 15 983,4 тис. грн.,  учнів пільгових категорій – 5 927,5 тис. грн. Організовано  за кошти міського бюджету харчування  дітей пільгових категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – 233; дітей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» – 532; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах – 103; дітей, один з батьків яких є учасником АТО – 1662. Харчування дітей організовується у відповідності до 4-х меню: для 1-4 класів на 8,00 грн.; для 1-4 класів на 8,00 грн.,+ батьківська доплата; для дітей пільгових категорій на 15,40 грн.; для дітей, які відвідують групи продовженого дня», – розповіла заступник начальника управління освіти міської ради Світлана Ковтуненко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here