З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Житомирському національному агроекологічному університеті відбувся відкритий студентський молодіжний інформаційний форум на тему: «Медики і громадськість об’єднують зусилля у попередженні ВІЛ/СНІДу в молодіжному середовищі» та соціальний ярмарок серед студентської молоді.
Захід пройшов з ініціативи просвітницького відділу обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини спільно з обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом спільно із Житомирським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Житомирським національним агроекологічним університетом, «Клінікою, дружньою до молоді», ЦМЛ №1 м. Житомира.
Серед учасників форуму – молодіжні громадські, благодійні організації – «АСЕТ», «Тверезий Житомир», «Нехай твоє серце б’ється», «Перспектива», «Паритет», «Центр Здорової Молоді», «Всеукраїнське товариство Едварда Гріга», «Академія зірок». Вони знайомили студентів ЖНАЕУ зі своєю діяльністю, проводили анкетування, вимірювали тиск, поширювали роздаткові матеріали, запрошували до співпраці.
Студентів Житомирського національного агроекологічного університету інформували про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, профілактику та наслідки захворювання, медичну та соціальну адаптацію хворих у суспільстві.
Зокрема обласний позаштатний спеціаліст з медичної психології управління охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Сенкевич зазначила, що, за даними світових досліджень з ВІЛ/СНІДу, біля половини всіх заражень ВІЛ та іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом, припадає на молодь у віці від 10 до 25 років.
Наразі в області (починаючи з 1995 року) виявлено 8589 серопозитивних або потенційно інфікованих (особи, які мають позитивний результат обстеження на ВІЛ). Перебувають на обліку з діагнозом ВІЛ-інфекція 5565 осіб. Захворіло на СНІД 1787, а померли від цієї хвороби 846 жителів області. Діагноз “ВІЛасоційований туберкульоз” встановлено 1126 особам.
Відкриваючи форум, завідувач відділу соціально-гуманітарного розвитку ЖНАЕУ Наталія Харитонова відзначила, що захід має інформаційно-просвітницьку мету і в першу чергу покликаний показати студентській молоді реальні ризики захворювання і шляхи виходу із цієї ситуації. На сьогоднішній день в місті, області та країні загалом існує багато організацій та закладів, де готові фахово допомогти і підтримати, тому ніхто не залишається зі своєю бідою наодинці, але необхідно бути свідомими до себе і свого здоров’я.
Учасники форуму висловили свою солідарність у боротьбі з ВІЛ-інфекцією, перед усім – шляхом максимального доступу до інформації про захворювання, консультування і тестування на ВІЛ, лікування всіх категорій громадян, а також «посадили» символічне дерево толерантності, яке прикрасили червоними стрічками у знак солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету