Головна Гроші У Житомирі за кредитні гроші утеплять 40 шкіл і садочків, список визначать...

У Житомирі за кредитні гроші утеплять 40 шкіл і садочків, список визначать депутати

444
0

40 будівель садочків і шкіл планують термомодернізувати в Житомирі до 2025 року за кредитні гроші німецького Банку розвитку KfW у рамках проєкту “Енергоефективність у громадах”.

Під час сесії 29 листопада депутати затвердили Угоду про кредит та грант між Кабінетом міністрів України, Житомирською міською радою, Запорізькою міською радою та KfW, Франкфурт-на-Майні.

Завтра, 30 листопада, у Києві відбудеться офіційне підписання кредитного та грантового договору.

Перелік 40 освітніх закладів, які термомодернізують за гроші пільгового кредиту, сформулює робоча група із депутатів за наданими департаментом освіти критеріями. До кінця дня 29 листопада голови фракцій подадуть пропозиції щодо включення депутатів до групи.

“Є список шкіл і садочків, які відібрали консультанти. Але це не догма.

До кінця дня голови фракцій мають подати кандидатури, ми створимо робочу групу, щоб відпрацювати рекомендації консультантам про включення в перелік закладів, які будуть проходити термомодернізацію.

Управління освіти вже відпрацювало перелік об’єктів із їх характеристиками. Ми беремо по кількості дітей, споживанням теплової енергії та іншими критеріями, щоб робоча група могла визначитися за пріоритетністю і щоб цей список був прозорий”, – зазначив міський голова Сергій Сухомлин.

Мер зазначив, що з такими тарифами на газ окупність кредиту зменшиться і становитиме менше 7 років:

“Окупність таких кредитів на термомодернізацію по тих об’єктах, які вже реалізовані, складає 7-7,5 років. Але при сьогоднішніх цінах на газ і тарифах окупність буде набагато меншою.

Це, в першу чергу, комфорт наших дітей в садочках і школах”.

Крім кредиту (12,7 млн євро), місто отримає ще й грант у розмірі 3 млн євро, за який термомодернізують медичні заклади.

Нагадаємо, Інвестиційний проєкт передбачений на два міста – Житомир і Запоріжжя – на загальну суму 25,5 млн євро кредиту.

Житомир очікує залучити половину – 12,75 млн євро кредиту під 2% річних. Повертати кошти будуть тільки через десять років із 2032 року до 2051 року.

За рахунок реалізації проєкту планують зменшити щорічну потребу навчальних закладів у енергоносіях щонайменше на 20%.

У Фейсбук Сухомлин опублікував орієнтовний перелік закладів.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here