Home Освіта Учасникам пробного ЗНО гроші можуть повертати роками, – Центр якості освіти

Учасникам пробного ЗНО гроші можуть повертати роками, – Центр якості освіти

200

Гроші, які заплатили учасники пробного ЗНО, вони можуть повертати роками. Якщо до процесу повернення коштів не підійдуть централізовано.

Про це заявила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, передає Укрінформ.

Вона наголосила, що зараз Центр зіткнувся з проблемою повернення коштів за пробне ЗНО – одразу через низку факторів.

"Наразі наявні порядки (повернення коштів — ред.) передбачають, що кожна виплата повертається індивідуальним платежем, у нас немає автоматичної системи повернення коштів. Кожен учасник має подати заяву на повернення коштів. Бухгалтер на кожного учасника мусить зробити окреме платіжне доручення, вручну ввести в систему. Якщо ми говоримо про регіональні центри, то в регіональних центрах працює по 1-2 бухгалтери, відповідно ми порахували середню тривалість оформлення такого ручного платежу, і розуміємо, що в середньому один регіональний центр міг би обробляти такі платежі близько трьох років, тому що у нас велика кількість зареєстрованих учасників в регіонах і кожен платіж оформлювався би окремо", – розповіла Вакуленко.

Ще одна проблема полягає в тому, що у більшості учасників ЗНО немає банківських карт і відповідно платіжних реквізитів, а оплати здійснювалися через банківські структури, і тепер кошти мають бути перераховані батькам учасника пробного ЗНО, або його опікунам чи піклувальникам.

"Це складний з точки зору реалізації механізм. Ми просимо, щоб банківські структури, які мають на це відповідних співробітників, отримали від нас кошти, які ми не використали, отримали від держави компенсацію і змогли це здійснити централізовано", – сказала Вакуленко.

Вона додала, що поки не визначено, з яких видатків будуть повертати ті кошти за пробне ЗНО, які УЦОЯО вже використав, але попередньо механізм повернення коштів передбачав, що вони будуть йти з фонду боротьби з COVID-19.

Тим часом у Мінфіні кажуть, що придумали, як повернути гроші.

Нагадаємо, у МОН запевнили, що ЗНО буде.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here