Home Освіта В міськраді вважають, що влаштувати дитину у дитсадок в Житомирі можна без...

В міськраді вважають, що влаштувати дитину у дитсадок в Житомирі можна без проблем

78

Депутат облради Дмитро Кропачов на своїй сторінці у соцмережі оприлюднив відповідь заступника міського голови Олександра Бочковського на його звернення щодо впровадження в Житомирі електронної реєстрації дітей у дитсадки. 
У листі чітко зазначений механізм впровадження такої реєстрації і затрати, яких вона потребує. Втім, як висновок, відзначається, що реєстрація потрібна у випадку наявності черг на прийом у дитсадки, а в Житомирі з цим проблем нема і це при тому,що майже всі дошкільні заклади міста перевантажені на 40-70%.
 
"Читаючи відповідь приходиш до висновку, що міська рада не в змозі порахувати кількість дітей в місті. З перших рядків відповіді випливає, що всього в місті 19 434 дітей, з них 9 636 – віком до 3 років та 9 798 – від 3 до 6 років. А далі, що називається, «ні в які ворота». До 3 років – 3 259, 3 204 та 3 226, що разом складає 9 689 проти заявлених 9 636 (різниця – 53).Від 3 до 6 років – 3 370, 3 228 та 3 150, що разом складає 9 748 проти заявлених 9 798 (різниця – 50). В таблиці – ще «цікавіша» інформація.В дитячих садочках – 10 844 дітей з 9 798 чи то з 9 748 (на 1 046 чи то 1 096 дітей більше чим є в місті), що, на думку заступника міського голови Бочковського О.М., становить 98% від їх загальної кількості, – повідомляє Кропачов. – Я рекомендував міській раді ввести в дію електронну реєстрацію дітей до дошкільних навчальних закладів. Зокрема, вказана реєстрація забезпечує всеохоплюючий та недублюючий облік дітей.
У відповіді міської ради на вказану пропозицію вказано, що створення відповідного сайту «є сучасним підходом та потребує впровадження у практику роботи органів місцевого самоврядування». Далі йде цитування нормативних документів. І, на завершення, дивні висновки:
– електронна реєстрація необхідна за умови існування черги, а черга в Житомирі відсутня, незважаючи на те, що дошкільні заклади перевантажені на 40-70%,
– тому єдина умова доступності здобуття дошкільної освіти – це достатня кількість місць у дошкільних навчальних закладах.

Яким чином обраховується достатня кількість було показано вище. А що ж стосовно електронної реєстрації, то виявляється, що вона «потребує впровадження у практику роботи органів місцевого самоврядування», але не Житомирської міської ради.
Відповідь на пропозицію також підписана заступником міського голови Бочковським О.М.
Доводиться констатувати, що Житомирська міська рада (принаймні заступник міського голови Бочковський О.М.) не підтримує ні нових соціальних ініціатив Президента України Януковича В.Ф, ні доручень Віце-прем’єр-міністра України Вілкула О.Ю. з питань виконання цих ініціатив, ні виступ голови Житомирської обласної адміністрації Рижука С.М., а саме про те, що «… Наразі у всіх областях України актуальним залишається питання запровадження єдиної електронної реєстрації щодо запису дітей до дошкільних навчальних закладів. Електронна реєстрація до дитячого садочку дозволяє батькам вдома заповнити відповідну форму на сайті і відразу побачити чергу своєї дитини до навчального закладу. Влада ж таким чином зможе контролювати наповнюваність дитячих садочків. Житомирщина наразі активно вивчає досвід Дніпропетровської області, яка перша в Україні запровадила електронну реєстрацію до дитячих садочків. Планується до кінця 2013 року запровадити електронну реєстрацію і в інших регіонах України, в тому числі і в нашій області….», – пише депутат.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here