Home Освіта Василь Кремінь проконтролював перемогу Сауха

Василь Кремінь проконтролював перемогу Сауха

107

29 січня у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка відбулися вибори ректора. Згідно результатів голосування трудовий колектив вузу знову підтримав кандидатуру Петра Сауха.

Як повідомляє прес-центр університету, відповідно до наказу Міністерства освіти  і науки, молоді та спорту України №457-к від 12.12.2012 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка було оголошено конкурс на зайняття вакантної посади ректора університету. Оголошення про проведення конкурсу було опубліковано в газеті «Освіта України» та розміщене на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

До цього 10 років поспіль ректором ЖДУ імені Івана Франка був Петро Саух. Але якщо на перший термін він, незнаний колективу ЖДУ імені Івана Франка, був обраний працівниками вузу, на другий термін, крім нього, інших кандидатур на місце ректора ніхто не висував, то цього разу вибори обіцяли бути цікавими.

На початку минулого тижня відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 111-474 від 21.01.13 р. до участі в конкурсі на заміщення вакантної посади ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка попри різні чутки, які блукали у вузі та місті, було допущено дві кандидатури: декана соціально-психологічного факультету ЖДУ імені Івана Франка, завідувача кафедри соціальної та практичної психології, кандидата психологічних наук, професора Олександра Музику та в.о. ректора ЖДУ імені Івана Франка, професора, доктора філософських наук, заслуженого працівника освіти, академіка АН ВШУ Петра Сауха.

Відтак, протягом тижня відбулися зустрічі двох кандидатів з професорсько-викладацьким складом та студентами університету, на яких можна було ознайомитися з програмою дій на посаді ректора.

У важливий для трудового колективу ЖДУ імені Івана Франка день на конференцію трудового колективу, яка відбулася у актовій залі вузу, прибули поважні гості. Серед них: академік НАН України, президент НАПН України, голова Наглядової ради ЖДУ імені Івана Франка Василь Кремінь, представник МОНмолодьспорт України, головний спеціаліст відділу кадрів департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами МОНмолодьспорт України Сергій Бондарчук, начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Олександр Пастовенський, голова Опікунської ради університету Роман Петранговський, заступник начальника головного управління економіки Житомирської ОДА Наталія Орендарчук та голова Житомирської обласної організації профспілки праці Василь Когут.

Цього дня кандидатам знову надали час для виступу, під час якого вони не лише розповіли про свої плани на майбутнє, вже зроблену роботу та свої здобутки, а й відповідали на питання трудового колективу вузу. Найактуальнішими з них були: надання житла викладачам, покращення та оновлення матеріально-технічної бази університету, оплата роботи викладачів різних кваліфікацій. Після цього, попередньо записані, бажаючі виступити протягом п’яти хвилин мали змогу аргументовано висловитись на підтримку того чи іншого кандидата.

Для забезпечення найдемократичнішої процедури виборів ректора ЖДУ імені Івана Франка, бюлетені для голосування привселюдно роздруковували прямо в залі, де проводилася конференція. Отримати їх можна було лише після того, як представники лічильної комісії поставили свої підписи на звороті бюлетенів.

Після таємної процедури голосування, лічильна комісія у складі 5 осіб оперативно підрахувала голоси виборців за кандидатів на посаду нового ректора.Виявилось, що із 162 офіційних делегатів на вибори з’явилося 157 осіб. Видано 155 бюлетенів. Недійсних бюлетенів – 0, 31 бюлетень – за Олександра Музику, 121 – за Петра Сауха. І лише3осіб не підтримали жодного кандидата.

Таким чином,трудовий колектив засвідчив бажання й надалі працювати за принципом трьох «П»: порядність, професійність, патріотизм ПетраСауха, а не за керівними принципами Макаренка, якими керується Олександр Музика.

«Щиро дякую всім! Тим, хто мене підтримав, – не розчарую. Тих, хто не підтримав – постараюсь переконати. Проект програми, який я пропонував, передбачає розробку низки інших проектів, які будуть реалізовані. Розумію, що це нелегко буде зробити. Сьогодні ви не бачите на моєму обличчі посмішки – я знаю, це важко. Мені дуже приємно, що ви підтримали мою кандидатуру. Мене ніколи в житті не звільняли з роботи. Я завжди інтуїтивно вгадував, коли треба йти. Повірте, коли відчую, що не потягну, що я видохся, що мене вже вагони штовхають – піду. Повірте, я такий. Знайте це», – сказав у заключній промові новообраний ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

У свою чергу Олександр Музика зазначив: «Мені теж непросто стояти зараз за цією трибуною. 19 % голосів – серйозний відсоток. Я на ваш суд виносив свою систему цінностей, Петро Юрійович – свою. Перемогла система цінностей Петра Юрійовича Сауха. Я буду продовжувати робити те, що й починав. Я вважаю що, воно потрібне університету. Найбільше радує те, що ми виявились вищими, розумнішими за суспільство в цілому. Показали зразок, як можна без надмірної політизації, технізації, нормально, чесно, швидко провести вибори ректора».

Зауважимо, що для обраного ректора ЖДУ імені Івана Франка Петра Сауха випробування не закінчились. Найближчим часом йому доведеться пройти низку екзаменів перед Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, щоб довести, що він є гідним цієї посади. В університеті впевнені: «Петро Юрійович Саух справиться!».

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here