Home Освіта Житомирські студенти в рамках соцпроекту хочуть озеленити парк і встановити ”розумні” урни

Житомирські студенти в рамках соцпроекту хочуть озеленити парк і встановити \”розумні\” урни

111

 Посадити нові дерева, а старі використати для виготовлення лавок вирішила команда студентів Житомирського державного технологічного університету у Малинському парку. Щоправда, поки лише в рамках соціального проекту. Усі розрахунки вже провели і сподіваються, що таким чином вдасться не лише озеленити й облагородити зону, але й створити умови для активного відпочинку жителів міста, і підвищити рівень  їх екологічної свідомості.

«Міські парки  це найдоступніший спосіб опинитися на природі для тих, хто не має можливості регулярно виїжджати за місто, – каже ініціатор проекту Наталія Гончаренко. –  Побажання громадян до місць свого відпочинку досить зрозумілі, адже  їм хочеться, щоб в парках було чисто, зелено, красиво і зручно. Незважаючи на швидкий розвиток технологій, появу нових інформаційних та ігрових пристроїв, активний відпочинок на природі залишається актуальним завжди. Однак не всі покоління мають умови для повноцінного дозвілля.   Це зумовлено як і низьким рівнем благоустрою парків і дитячих майданчиків, та і відсутністю  умов повноцінного відпочинку для всіх вікових категорій дітей,  молоді, пенсіонерів».

Разом з тим, студенти вже заручилися підтримкою  міського голови Малина, активістів ГО «Еко Фест» та небайдужих жителів міста.

Хочуть не лише висаджувати дерева, але й загалом провести прибирання території парку, пофарбувати огорожу, встановити контейнери для роздільного збору сміття і точки Wifi. Для цього вже розробили «розумну» урну, яка відтворюватиме певну мелодію, коли відпочивальники користуватимуться нею. За основу  беруться  200-літрові залізні бочки, не придатні для використання,  переобладнуються в урни із додаванням технічних деталей.

Мають розмістити  на двох ділянках парку по 2 контейнери для скла, паперу і пластику. Запевняють, що такі урни ручної роботи коштуватимуть вдвічі дешевше ніж, ті доя ких усі звикли.

Відповідно до проекту бюджету на урни треба 2100 гривень, на фарбу для них – ще 400, півтори тисячі – на Wifi, на витратні матеріали по прибиранню й благоустрою ще близько 1500. За саджанці туї, оцтового дерева, церцису, клену амурського і їх доставку треба заплатити не менше 4, 5 тисяч. Загальна вартість усього проекту – 10 000 гривень.

Важливо, що, аби це все не лишилося лише напрацюваннями студентів, відповідний соціальний проект «Подаруймо нове життя міському парку» необхідно підтримати  його своїм «лайком» на сайті конкурсу.  

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here