Home Освіта Житомирський університет встановив рекорд Гіннеса

Житомирський університет встановив рекорд Гіннеса

Днями Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав відзнаку «Житомирський державний університет імені Івана Франка активний учасник встановлення рекорду Гіннеса» за участь у всеукраїнській акції на честь 25-ти річчя Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України «Прапор України — Прапор Миру» та реєстрацію одразу двох рекордів — світового та національного у «Книзі рекордів Гіннеса» та у «Книзі національних рекордів України».

Як повідомляють на сайті ЖДУ, у період з 23 по 29 серпня 2016 року на території Національного музею народної архітектури та побуту України (с. Пирогово, Київська обл.) із живих квітів було створено найбільший у світі Національний прапор України площею 13 075,1 кв.м.  Величезний прапор України з чорнобривців і петуній встановив світовий та національний рекорди і був зафіксований у «Книзі рекордів Гіннеса» та «Книзі національних рекордів України».

Такого у світі ще не було. До цього світовий рекорд належав Саудівській Аравії, але національний прапор цієї країни з живих квітів виявився на  5 тисяч квадратних метрів менше українського.

До створення гігантського українського прапора з квітів були причетні й студенти четвертого курсу природничого факультету університету. На чолі з директором агробіостанції ЖДУ Ніною Корево вони замовили в газеті «Сільський вісник» набори «Прапор» (код 280501), до якого входило насіння квітів, пластмасові контейнери, грунтосуміш, інструкція з вирощування. Після цього ростили і леліяли чорнобривці та петунії, а напередодні 23 серпня передали організаторам соціально-патріотичної акції «Прапор України — Прапор Миру».

Прапор із квітів став продовженням проекту, який створили в Харкові на День прапора 2013 року — квіткову лінію з чорнобривців і петуній завдовжки 2,847 км. Цей рекорд був занесений у Книгу Гіннеса. 23 серпня 2014 року в Харкові зробили прапор України площею 807 кв.м, що стало національним рекордом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Житомирський викладач отримав патент на свій винахід.