Головна Події 10-класниця із Житомира розповіла, як за допомогою звичайної металевої чашки зарядити телефон

10-класниця із Житомира розповіла, як за допомогою звичайної металевої чашки зарядити телефон

369
0

Заварити філіжанку гарячого чаю і при цьому зарядити телефон під час блекауту – думаєте це неможливо? Аж ніяк. У Житомирі 10-класниця Анастасія Лукашенко винайшла простий та водночас дуже ефективний пристрій – чашку- помічницю. Вона поєднує у собі функціонал звичайного кухонного знаряддя і зарядного пристрою.

Про винахід дівчинки повідомили на Facebook-сторінці “UNICEF Ukraine”.

Школярка все життя захоплювалась фізикою та проєктами з енергозбереження. Ідея винаходу Анастасії прийшла ще минулої важкої зими. Їй хотілось зробити доступний пристрій, яким можна заряджати телефон в умовах війни та блекауту.

“Я думаю наука у моєму житті буде завжди. Мені здається, що в нашій країні дівчата активно розвінчують міф про те, що успішні в науці тільки чоловіки. Ми всі маємо однакові здібності, й головне це мати ідею, яку хочеться втілити в життя і яка принесе користь”, – розповідає юна винахідниця.

За словами 10-класниці зібрати подібний зарядний пристрій може кожен в домашніх умовах. Все, що необхідно для цього – металевий кухоль, USB-вихід, гаряча вода, лід та термоелектричний перетворювач. Останній можна з легкістю придбати у будівельному магазині чи магазині електроніки за невисоку вартість.

Чашка-помічниця принесла дівчинці призове місце на Всеукраїнському конкурсі Малої академії наук. Зі своїм вчителем фізики із Житомирського гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Настя працює над новими винаходами, які поки тримає у секреті.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here