Home Події 150-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрія Шептицького. ВІДЕО

150-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрія Шептицького. ВІДЕО

У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича відбулися заходи присвячені до 150-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрія Шептицького. Під час зустрічі було представлено багато цікавих фактів із життя митрополита, які раніше були не відомі. Для більшості було відкриттям те, що священик дбав не тільки про духовний аспект життя народу, але й про економічний.

о. Богдан Бойко, митрофорний протоієрей, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору (м. Житомир): «Один із отців сказав про те, що сьогодні ми маємо такий час, як був при Андрію Шептицькому. Особисто для мене було дивно, що він був не тільки великим митрополитом, духовним наставником та провідником, а й тим, хто дбав про добробут своєї пастви. На сьогодні, це дуже важливо знати, що  паства не тільки дух, але й тіло. Праці Андрія Шептицького і його життя має бути добре вивчене нашим народом. Бо ми є українці і ми повинні дбати про те ,що було в українського народу раніше. Щоб про це знали наші діти і внуки. І брати з цього всього те найкраще, яке розвине наше суспільство і духовно і матеріально. А це є дуже важливим».

Також, у бібліотеці була відкрита фотодокументальна виставка «Андрій Шептицький: великий і незнаний». Як зазначив отець Полікарп Марцелюк, представлені світлини показують життєвий шлях видатного митрополита, який намагався допомагати та брати активну учать у різних сферах життя свого народу.

о. Полікарп Марцелюк, голова Місії «Постуляційний центр беатифікації УГКЦ» (м. Львів): «В одному із перших послань він сказав: «Не дивуйтеся, що я питаю який стан вашого здоров’я, як ваша господарка та як діти вчаться. Я не лікар, я не є вчителем, я навіть не господарник. Але я є вашим батьком». Він намагався у всіх сферах життя (чи то духовного, церковного, здоров’я і добробуту економічного, чи то у сферах виховання культурного й інтелектуального) бути батьком для українців. І зокрема, щодо державництва. В 1940 році він написав «Як будувати рідну хату». Це послання, в якому він говорить про те, що тільки єдність національна і єдність церков є запорукою єдності і соборності нашої України. Він в усіх ділянках життя намагався показати, що принцип любові до Бога та ближнього свого можна втілити у практичному житті».