Home Події Американські режисерки відкривали у Житомирі кінофестиваль «Незалежність». ФОТО

Американські режисерки відкривали у Житомирі кінофестиваль «Незалежність». ФОТО

188

 «Незалежне кіно для незалежних людей!», – під таким гаслом у Житомирі 28 лютого розпочався Фестиваль американського кіно «Незалежність». На його відкриття  завітали приїхали американські режисерки Шерон Роувен та Андреа Невінс.

«Ми дуже радіємо, що маємо нагоду представити вам документальну програму Дев’ятого міжнародного фестивалю американського кіно «Незалежність». У Житомирі ми показуємо програму документальних фільмів, яка була обрана американськими фахівцями.  American Documentary Showcase показує найкращі американські документальні фільми в різних країнах світу», – зазначила помічник аташе з питань культури Посольства США в Україні Анна Сумар.

У Житомирі до показу представлені 6 фільмів. У перший день фестивалю  глядачі змогли  переглянути дві стрічки.

Режисерка Андреа Невінс презентувала свій фільм «Тендітні плечі: переосмислення Барбі».  Це фільм про найвідомішу ляльку в історії, ікону моди і мішень для феміністок.

«Лялька «Барбі» була створена для того, щоб дати можливість дівчаткам уявляти собі життя жінки у великому світі, а не тільки вдома з маленькою дитиною, як раніше було. Тому для мене було великою загадкою, чому лялька, створена для того, щоб дівчата могли уявити собі життя у глобальному світі, стала уособленням всього негативного, що люди думають з приводу жінки», –  відзначила Андреа Невінс.

На показ у центр «Вікно в Америку» завітали учасники програми Access, які вивчають англійську мову та культуру США. Після перегляду стрічки вони охоче спілкувалися з режисеркою про 60 років жіночої історії крізь призму пластикової ляльки, стереотипи та найбільші трансформації «Барбі».

Андреа вже протягом 25 років є продюсером, режисером та сценаристом документальних фільмів і радо поділилася своїм досвідом з аудиторією, охоче відповідала на запитання гостей.

На вечірній показ, який відбувся у кінотеатрі «Україна», прийшли більше сотні глядачів. Вони переглянути фільм про перешкоди, які супроводжували надзвичайних юристок, які стали першопроходьцями в своїй професії «Врівноваження терезів». Глядачі поспілкуватися із режисеркою Шерон Роувен, яка представила свій фільм.

«Мій фільм про жінок-юристок у Сполучених Штатах, які стикаються з такими ж перешкодами, як і жінки в Україні і по всьому світу. Я маю майже 40-річний досвід роботи юристом у США, упродовж цих років я розмовляла з жінками, я брала у них інтерв’ю. Я з’ясувала, що є дуже багато молодих жінок, які проходять через такі ж ситуації, як і я, але вони почувалися самотніми. Що стосується моєї мотивації почати працювати над цим проектом, справа у тому, що я народила доньку і того ж року розпочала знімати цей фільм, тому що я хотіла, щоб її життя було легшим, ніж моє життя, щоб їй біло легше будувати свою кар’єру», – сказала Шерон Роувен.

Представники Неурядової організації «Сучасний Формат», які є організаторами кінофестивалю у Житомирі, підготували для глядачів сюрприз. Після перегляду фільмів вони проводили розіграш термочашок із логотипом фестивалю.

Фестиваль триватиме у Житомирі до 5 березня. Покази будуть відбуватися щоденно у кінотеатрі «Україна» о 19:00 Вхід – вільний.

Перелік фільмів:

01/03–Тендітні плечі, переосмислення Барбі

02/03–Служила, як дівчина

03/03–Некрологи

04/03–Світ під твоїми ногами

05/03–Винаходячи завтра

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here