Сьогодні, особливо у великих містах, тугими косами, які акуратно укладені або стирчать в різні сторони, навряд чи когось здивуєш. У Житомирі така практика привертати до себе увагу або просто відчувати себе комфортно менш поширена.
Виявляється мало просто відростити достатньої довжини волосся або зібрати гроші на хорошого майстра, необхідно тривалий час дотримуватися спеціальних процедур, щоб результат вийшов кращий .
Брейд-майстер Ангеліна Москаленко, яка почала робити свої перші кроки у цій сфері ще в Житомирі і наразі живе у столиці, відзначає, що вважає кращими синтетичні дреди, які кріпляться до волосся клієнта. При цьому довжина волосся повинна бути не менше 5-7 сантеметрів.
Переваги таких дредів у тому, що вони виглядають красиво і барвисто і коли набридне, можна їх зняти не пошкодивши власне волосся.
Пропонують взагалі небагато видів дредів: або з власного волосся, або так звані безпечні – із застосуванням синтетичних матеріалів, які майстер -професіонал вплете у ваше власне волосся невидимими кісками. Штучні локони мають безліч кольорів – є навіть такі, які світяться в ультрафіолеті .
Доглядати за синтетичними дредами легко – достатньо мити їх приблизно раз на тиждень. Дреди з власного волосся вимагають додаткових процедур – їх необхідно періодично підкручувати, одночасно обробляючи воском.
"Мені подобається те, що я роблю, бо люблю дивувати людей, змушувати їх говорити " вау! " . Що ж саме я роблю? Раніше я була захоплена субкультурами, мені були цікаві багато молодіжних рухів, в більшості – своєю атрибутикою і унікальністю. Мені шалено сподобалися синтетичні дреди, які могли бути найрізномантніших кольорів і форм. Чомусь я подумала А я ж теж можу це робити», – розповідадає Аліна. – Я довго навчалася, створювала пробні роботи, втілювала свої ідеї. Приблизно рік пішов на підготовку. Потім я почала працювати, і тільки з часом змогла сказати, що я "брейд – майстер", тобто майстер з плетіння.
Чому саме синтетичні дреди? По-перше, вони без проблем прикріплюються і знімаються, без шкоди для волосся. По-друге, штучні дреди дуже цікаві й естетичні, на відміну від натуральних дредлоків. І по-третє – найголовніше – для мене це не просто робота, це мистецтво, де я залишаю частинку своєї душі.
Для безпечних дредів використовуються синтетичне волосся. Самі ж заготовки кріпляться до волоссям спеціальниМ плетінням, схожим на косичку. Їх можна носити без корекції 2-3 місяці.
Всі розмови навколо безпечних дредів, що вони погано пахнуть і так далі – не більше, ніж міфи. Якщо доглядати правильно, зачіска залишається красивою весь час, поки вона носиться.
Коштує таке задоволення недешево, так як робота складна і неординарна, виготовляється індивідуально , підбирається, продумується . Але для мене в першу чергу важливо , що я роблю , як саме, завжди намагаюся робити якомога краще і якісніше. Адже сама отримую від своїх робіт задоволення і люблю дивитися, як люди змінюються. Іноді дуже кардинально, – додає майстер.
Юлія ДЕМУСЬ