Шаховий турнір пам’яті Євгена Рибалкіна Житомирський державний технологічний університет організував спільно з Федерацією шахів області.
Даний захід, за словами президента ГО «Федерація шахів Житомирської області» Артема Сачука, проводиться вперше і приєдналися до нього студенти, молодь, а також ті, хто знав Рибалкіна. Протягом 7 турів серед 21 учасника визначали переможця.
В ЖДТУ кандидат технічних наук, доцент Рибалкін Євген Михайлович тривалий час викладав «Теоретичну механіку», «Теорію механізмів і машин» і фактично був одним із тих, з кого взагалі починався цей навчальний заклад.
Його колишній студент, а нині проректор технологічного університету Георгій Виговський згадує, що з деканом Рибалкіним подружилися майже одразу. Тоді ще ніхто точно не розумів, що мають знати і вміти студенти, тож доводилося спільно працювати на гарний результат. Євген Михайлович був спокійний, урівноважений, простий у спілкуванні. Вже тоді всі знали, що він любить грати шахи і в нього це гарно виходило.
Професійний інженер та науковець Рибалкін запам’ятався Виговському ще своїм каліграфічним почерком, а також тим, що любив поезію і читав на пам’ять вірші Омара Хаяма.
Серед студентів Євгена Михайловича був і Йосип Дорфман, який паралельно зі здобуттям освіти інженера-механіка, так само захоплювався шахами. Навчання він чергував із виїздами на змагання, але жодних конфліктів із керівництвом факультету через це не мав. Рибалкін з розумінням відносився до ситуації і саме це, на думку Виговського, теж неабияк відзначилося на подальшій карєрі Дорфмана.
Нині його знають як українського радянського, а згодом французького шахіста, гросмейстера, заслуженого тренера ФІДЕ, чемпіона Союзу, автора книг та секунданта Каспарова. Тривалий час Дорфман перебував у сотні кращих шахістів світу, а зараз займається тренерською діяльністю.
Виговський згадує, що Рибалкін 10 років займався викладацькою діяльністю в Алжирі, де читав лекції французькою мовою. Після повернення звідти знову працював в ЖДТУ. Вільний час присвячував шахам і разом з друзями часто грав на відкритих майданчиках у місцевих парках. Водночас він очолював Федерацію шахів, тому грати у турнірі пам’яті такої людини – це велика честь для кожного шахіста.
Юлія ДЕМУСЬ
Більше фото в альбомі Першого житомирського в соцмережі