Національне американське свято Хелловін вже вкорінилося в українську культуру. Житомиряни вподобали Хелловін – щороку все більше вітрин, розважальних закладів, домівок прикрашені павутиною і павуками, гарбузами і іншою атрибутикою для відлякування "духів".
Що означає Хелловін
Хелловін – Ніч напередодні Дня всіх святих. Відзначають щороку в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Згідно з традиціями, саме в ніч з 31 жовтня на 1 листопада злі духи проникали на землю. Для того, щоб захиститися від них, було вирішено вбиратися у страшні костюми.
Звідки пішло свято
Національне свято в США.
Істрія Хелловіну налічує кілька тисячоліть. Свято пішло ще в кельтських часів. Зараз же Хелловін є одним з найулюбленіших свят американців, яке відзначають як дорослі, так і діти.
Кельтські народи відзначали початок пір року, кожна з яких отримала свою назву. Початок зими назвали Самайн. Її відзначали 31 жовтня. А наступний після Хеллоуїна день — 1 листопада — в 7 столітті був призначений Папою Боніфацієм IV Днем всіх святих.
Trick-or-treat – солодощі або витівки
Особлива традиція свята – пригощання солодощами. У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» – «Пригощай або пошкодуєш!». Дорослі приходять в гості теж із пакунком солодощів – так відкуповувалися від "злих духів".
"Ліхтар Джека" – гарбуз зі свічкою
Ще один обов’язковий атрибут Хелловіну – гарбуз зі свічкою. Вхід до хати захищали спеціальними оберегами – ліхтарями, вирізаними з овочів, як зараз гарбуз на Хеллоуїн. Якщо їх не виготовити, то потойбічні сили могли забрати людину у світ мертвих. Крім того вірили, що ці ліхтарі відлякували нечисть від будинків.
Як підготували вітрини житомирських закладів – дивіться у фоторепортажі.