У другому томі розповідається про 1280 об’єктів у Лугинському, Любарському, Малинському, Народицькому, Новоград-Волинському та Овруцькому районах. Абсолютно кожен предмет краєзнавчого дослідження заслуговує на окрему увагу, а книга допомагає лише доторкнутися до історичної спадщини.
Мокрицький каже, що на деяких локаціях можна хоч зараз знімати фільми чи запрошувати іноземних гостей. У Житомирщини є гарний потенціал, який варто розвивати, але інколи навіть місцеві не знають, що знаходиться поряд з їхніми будинками чи хто проживав у нині занедбаних руїнах.
Аби познайомити присутніх на презентації зі своїми доробками краєзнавець запропонував спочатку переглянути фільм, куди увійшли кадри та розповіді з його поїздок. Окремо функціонувала фотовиставка із світлинами найцікавіших куточків 6 районів Житомирщини.
Послухати про енциклопедію прийшли однодумці та друзі Мокрицького, студенти, предствники влади області, місцеві митці та історики, а по завершенню заходу всі бажаючі могли придбати примірник книги з автографом і вже вдома продумувати свій маршрут подорожей рідним краєм.
«Цікава Житомирщина» – це видання просвітницьке, популярне, довідкове. Цей проект є результатом великої дослідницької роботи. Причому не тільки в архівах і бібліотеках, а перш за все – вивчення усіх визначних, цікавих об’єктів на місцях, їх фотографування, запис інформації з вуст місцевих жителів.
Мета проекту – покращення інвестиційно-туристичної привабливості Житомирської області, а також сприяння патріотичному вихованню громадян.
Юлія ДЕМУСЬ