Home Події «Купальські роси» встановили рекорд по кількості гостей

«Купальські роси» встановили рекорд по кількості гостей

191

У селі Немиринці Ружинського району грандіозно відзначили свято Івана Купала.

Подивитися на відтворення купальських обрядів, зануритися в атмосферу язичницького свята, познайомитися із роботами майстрів народної творчості, які просто неба влаштували виставки своїх робіт, прибули тисячі людей. Багато з них – уродженці села Немиринці.

Про це повідомляє «Житомирська хвиля».

На "Купальських росах" можна було зустріти не лише полісян, а й гостей з багатьох областей України та з-за кордону.

На запрошення засновника фестивалю Павла Жебрівського до Немиринців приїхали представники дипломатичної місії – Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в України пан Тоічі Саката і Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Іспанії в України пан Хосе Родрігес Мояно

Посол Іспанії: "Прекрасне і красиве свято вийшло тут, у Немиринцях. Я знаю, що Івана Купала – це язичницьке свято кохання, свято, коли лякають поганих духів, коли очищаються від усього лихого. Мені дуже сподобалось, як відтворили обряд учасники дійства"

У відтворенні купальського обряду вже традиційно брали участь фольклорний ансамбль національного обряду "Родослав" та студенти Житомирського коледжу культури та мистецтв імені Івана Огієнка.

Театралізоване дійство "Магія Купальської ночі" тривало близько двох годин. В процесі дійства тисячі гостей фестивалю побачили різні обряди – від обливання водою, плетіння вінків до пускання їх на воду та диких танців навколо багаття. Дехто з дівчат залюбки виконував деякі з обрядів самостійно:

"Плетемо віночки. Основні традиційні рослини для цього – верба, ромашка, калина та горобина. А потім їх пустимо на воду – може хто зловить, то вийдемо в цьому році заміж"

Наприкінці фестивалю людей за традицією пригощали смачним короваєм і запрошували об’єднатися в "Ланцюг єднання" як символ міцності українського народу.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here