На Михайлівській сьогодні, 20 листопада, протягом години з 15.00 до 16.00 перехожі залишали свої «Послання пам’яті» майбутнім поколінням.
Така акція в Житомирі стала складовою загальнонаціонального вшанування пам’яті жертв Голодомору. Ініціювала її активна молодь Житомира і навіть не сподівалася, що з перших хвилин захід викличе стільки інтересу й уваги у місцевих мешканців.
Напередодні 80-ї річниці Голодомору громадські активісти міста розгорнули полотно, на якому всі охочі залишити своє послання до людей, що через двадцять років вшановуватимуть соті роковини трагедії Голодомору.
Аналогічні акції уже відбулися в інших містах України, зокрема Києві, Львові, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі та Сумах.
Усі полотна, в тому числі із посланнями житомирян, буде передано в столицю, де їх символічно об’єднають 23 листопада в Українському Домі.
В День пам’яті жертв Голодомору, цей банер, що складатиметься з багатьох частин і матиме довжину понад 20 метрів, можна буде побачити під час жалобних заходів на пагорбі біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні.
Відзначимо, що житомиряни старшого віку підходили до учасників акції і не лише лишали записи на полотні, але й розповідали про те, як вони чи члени їх родини пережили Голодомор.
Багато хто просто надиктовував послання, адже не могли написати його власноруч через похилий вік чи проблеми зі здоровям.
При цьому, акція знайшла відгук і серед молоді – студенти й школярі бажали майбутнім поколінням, аби вони ніколи не забували про такий факт української історії як Голодомор і щоб згадка про це була в їх серці, але самі вони подібного не знали.
Окрім послань, біля полотна також розмістили інформацію про Голодомор у ріхних районах Житомирщини та наслідки голоду 1932-1933 рр. для населення сіл і міст.
Акція відбулася в рамках кампанії, організованої Громадським комітетом пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. Послання зі всієї України стануть сторінками нового тому Національної книги пам’яті.
Юлія ДЕМУСЬ
Більше фото у спільноті Першого житомирського у соцмережі