Home Події На Житомирщині можуть з’явитися «мистецький автобус» та симфонічний оркестр

На Житомирщині можуть з\’явитися «мистецький автобус» та симфонічний оркестр

 Як розвивається культура на Житомирщині, що змінюється, що цікавого відбуватиметься цьогоріч – розповідає начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва.


«Культура і духовність – фундаментальні основи нації. Без них ми дикуни або невігласи. Вся політика Міністерства культури сьогодні направлена на те, щоб зробити культурний продукт доступним для всіх жителів. Серед пріоритетних напрямків сьогодні розвиток і популяризація української мови, культурно-мистецька освіта протягом всього життя, збереження культурної спадщини», – зазначає Тетяна Парфентієва.

За її словами, найбільші проекти, які реалізовуються в області у галузі культури – це реставрація культурних установ – театрів та музеїв.



«Нам у спадок залишилася культурна інфраструктура, і тепер наша задача – її модернізація. Тут нам вже є чим пишатися – це оновлений бердичівський театр, де жителі Бердичева можуть дивитися найкращі вистави, запрошувати найкращих співаків до себе і якісно проводити свій час.

Сьогодні оголошений тендер на створення на базі Магістрату Музею природи і історії, чекаємо на будівельників, які будуть робити ремонтно-реставраційні роботи. На стадії експертизи знаходиться документація на реконструкцію музично-драматичного театру імені І. Кочерги. Як тільки ми завершуємо цей процес, відразу переходимо на стадію будівництва.

Третій об’єкт, який чекає своєї черги, де вже готовий концепт-дизайн – це театр ляльок.

Ми на цьому не зупиняємося, шукаємо грантові кошти і подаємо проект на реконструкцію будинку, в якому народився Святослав Ріхтер», – розповідає Тетяна Парфентієва.

Цікавим є також проект «мистецького автобуса», який планують реалізувати на Житомирщині.

«Митці мають сьогодні бути мобільними – тому ми зараз реалізовуємо проект “мистецького автобуса”: можна зібрати виставки, митців, мистецькі програми, акторів і доїхати до найвіддаленішого куточка області, показати якісний культурний продукт. Це та складова, яка допоможе нам втілити у життя принцип доступності до культури», – зазначає Тетяна Парфентієва.

Незабаром на Житомирщині може з’явитися власний потужний симфонічний оркестр.

«Мріємо про створення симфонічного оркестру, і готуємо до цього публіку. Зараз у нас є учнівський симфонічний оркестр, залучаємо їх для виступів на заходах. Запрошуємо на майстер-класи диригентів з різних країн світу. Маємо пропозицію отримати шеф-диригента зі Швейцарії, який створював оркестр у Києві “Золоті ворота”, і у травні він привезе до нас цей оркестр і покаже, як це може працювати», – розповіла начальник управління.

Крім проектів, будівництва та заходів, відбувається навчання працівників культури представляти свою культурну спадщину, розпочався прийом заявок на конкурс «Малі міста – великі враження», триває розробка стратегії розвитку культури Житомирщини.

«Маємо будувати культуру на Житомирщині за тим принципом, що це не десерт, це складова для гармонійного розвитку особистості», – наголошує Тетяна Парфентієва.