Home Події Національна опера представить найскладнішу виставу світового репертуару

Національна опера представить найскладнішу виставу світового репертуару

114
6 та 8 квітня в Національній опері України відбудеться прем’єра опери "Дон Карлос".
 
"За масштабністю цей твір Верді можна порівняти з "Борисом Годуновим" або "Хованщиною" – великими історичними полотнами, – каже постановник вистави Анатолій Солов’яненко. – Якщо, наприклад, опера "Євгеній Онєгін" має завжди актуальний сюжет, до неї можна застосувати новаторські ходи (часто артисти грають її в тому, в чому прийшли з дому, хоча я вважаю що це робиться лише для здешевлення постановки), то "Дон Карлос" опера класична, з історичним підґрунтям, не професійна в підході до драматургії, яку створив композитор. В світовому репертуарі це найскладніша вистава, в ній використовується весь діапазон людських голосів. Тому в нашій постановці буде задіяна майже вся трупа нашого театру. І за те що ми впоралися з цим завданням, я б назвав наших артистів героями", пише Gazeta.ua.
 
Дія опери "Дон Карлос" відбувається в Іспанії 16 століття. В центрі сюжету кохання сина короля і французької прицеси, яка має стати майбутньою королевою Іспанії та його мачухою. На київській сцені попередня постановка опери йшла понад десять років. Її прем’єра відбулась в 1985 році. Репетиції нового спектаклю тривали 2 місяці.
 
"Ідея постановки "Дона Карлоса" виникла ще в листопаді, але виявилось, що в Україні немає нот опери, а та редакція, що вже йшла в Києві, не належить перу Верді, – розповів диригент-постановник Микола Дядюра. – З партитурою мені допоміг концертмейстер паризької Ґранд Опера, з яким взимку ми робили концерти у Франції. Верді в 19 столітті написав "Дона Карлоса" саме на замовлення цього театру. За прикладом французьких колег поділив оркестр Національної опери на дві частини. Жодна з них ні гірша, ні краща. Французи називають це оркестр "блакитний" і "рожевий". В кожному по 55 музикантів, це рівноцінні склади, так само як буде два склади виконавців на сцені. Так що по суті глядач зможе почути і побачити дві постановки "Дона Карлоса".
 
Наступними прем’єрами Національної опери України також стануть опери Миколи Лисенка "Наталка Полтавка", та Євгена Станковича "Страшна помста".

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here