Home Події Олевські борці візьмуть участь у першості Європи в Чорногорії

Олевські борці візьмуть участь у першості Європи в Чорногорії

102

Кузнею підготовки спортсменів із вільної боротьби стала Олевська ДЮСШ,  що за 6 років свого існування підготувала 3 чемпіона України по молодшим школярам, 1 чемпіона України по кадетам, 1 чемпіона України по молоді, 3 майстра спорту і має наразі офіційно 2 кандидати до збірної національної команди України, що братимуть участь у чемпіонаті Європи у Чорногорії, який проходитиме з 16 по 20 червня цього року.

Сьогодні спілкуємось з ентузіастом своєї справи, що плідно працює в популяризації здорового способу життя, людиною, яка ще у 1997 році сприяла заснуванню, а пізніше очолила дитячу спортивну школу в Олевську, майстром спорту з вільної боротьби, директором Олевської дитячо-юнацької спортивної школи боротьби Попковим Володимиром Федоровичем.

Володимире Федоровичу, поділіться, будь-ласка головними досягненнями своїх борців-вільників?

Дитячо-юнацька спортивна школа утворена в Олевську у 1997 році, тоді в школі існувала лише секція з вільної боротьби. Саме з моєї ініціативи з метою сприяння розвитку вільної боротьби як найуспішнішого виду спорту в Україні та зважаючи на виявлені здібності, успіхи та перемоги дітей, що займалися в цій секції було вирішено утворити дитячо-юнацьку спортивну школу боротьби.  Наразі мережа розгалужена і включає в себе філіали в с.Тепениця, Сущани, Білокоровичі, Кам’янка, недавно відкрито філіал в с.Лопатичі Олевського району, планується відкриття в с.Кишин і це дуже важливо, адже діти мають змогу змалечку усвідомлювати важливість здорового способу життя, цінувати і розвивати це як основну складову здоров’я і довголіття.

Збірна команда Олевського району стабільно показує результат на чемпіонатах України щоразу привозячи з міжнародних першостей медалі. Першою ластівкою нашої школи стала Ірина Кирильчук, яка в 2011р. стала чемпіонкою України та виконала нормативи майстра спорту. Гордимося вихованцем нашої школи Олександром Булатом, який виграв міжнародний турнір на приз трьохразового чемпіону України Олександра Медведя  у 2012 році, посів I місце одночасно виконавши нормативи майстра спорту України. Насьогодні уся наша увага сконцентрована на події, що відбудеться у Чорногорії з 16 по 20 червня. В період з 13 по 16 травня в м.Харкові відбувся чемпіонат України серед кадетів у віці до 16 років, де наш чемпіон України (2011р.) Богдан Попков у вазі 76 кг виборов усі можливі п’ять перемог, виконав нормативи майстра спорту України і офіційно увійшов до складу Збірної команди України, яка прийматиме участь у першості Європи саме в Чорногорії. Це наш перший юнак, який став чемпіоном України серед кадетів!

Чому Богдан Попков обрав саме цей вид спорту?

Я скажу так, Богдан не любив боротьбу, завжди хотів грати у футбол, маленьким ходив разом зі мною на тренування і просто бавився з борцями. Десь у віці 10 років він вже почав тренуватися і на зараз ми маємо досить високий результат.

Які перспективи, плани?

Насьогодні Богдан вже є випускником Броварського вищого спортивного училища фізичної культури і спорту і як найкращого вихованця школа залишає його ще на 2 роки, щоб він мав змогу отримати середню освіту. Це повністю все на державному утриманні. За словами тренера Богдана, а це майстер спорту міжнародного класу з вільної боротьби, що посів п’яте місце на Олімпіаді у Атланті і виступав ще у складі Збірної Радянського Союзумаємо всі шанси досить потужно виступити на чемпіонаті Європи ну і основна ціль – це участь в Олімпійських іграх.

Яка подальша доля наших переможців?

Великим позитивним моментом у навчанні в спортивній школі є те, що талановиті діти мають змогу отримати, так би мовити «путівку в життя». Завдяки функціонуванню наших секцій по селах району маємо змогу виявити талановитих дітей, тренувати і розвивати ті здібності, щоб в подальшому отримати результат, а я впевнений, що ті, хто відчув килим – обов’язково покажуть результат. На даний час маємо настільки професійний рівень, що з нашою школою бажають працювати професійні спортивні ліцеї-інтернати, що знаходяться у Львові, Києві, Білій Церкві, Броварах тощо. На днях чотирьох наших хлопчиків, що тільки закінчили 8 класів запросили на навчання до Львову, двоє наразі навчається у Києвському республіканському ліцеї-інтернаті, п’ятеро є вихованцями Броварського вищого спортивного ліцею-інтернату. Що це дає? Це дає право по закінченню закладу вступити до будь-якого інституту фізичної культури та спорту без складання іспитів на державну форму навчання, а це дуже суттєво!

Наталя ІВАНЕНКО


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here