Учасники пробігу поєднають корисне з приємним – подолають понад 500 км, паралельно відвідуючи культурні пам’ятки у південних районах Житомирщини, повідомили організатори заходу.
За словами організаторів, велопробіг "Польськими стежками Житомирщини" ініціював польський спортивно-туристичний клуб "Вовчі гори", який діє при МГО "Польське наукове товариство у Житомирі". Проект співфінансує Міністерства закордонних справ Польщі.
Участь у марафоні візьмуть 15 спортсменів з Житомира, Бердичева та Коростишева. Щодня учасники долатимуть близько 80 кілометрів, тому всі вони – велосипедисти зі стажем.
За перший день учасники веломарафону пройдуть 72,5 км на трасі Житомир – Чуднів – Стовпів – Романів. Маршрут другого дня веломарафону пролягатиме через Миропіль, Нову Чарторию, Коростки, Любар.
Загальна кількість подоланого шляху складатиме 58,2 км.
У третій день учасникам веломарафону доведеться подолати 86,3 км. Їх шлях пролягатиме через Краснопіль, Трощу, Райгородок, Бердичів.
На четвертий день учасники веломарафону відвідають Червоне, Городківку, Андрушівку, пройшовши шлях у 61,5 км.
П’ятий день, на думку організаторів, буде найскладнішим, оскільки доведеться подолати 100,1 км враховуючи те, що пройдений маршрут складатиме вже 367,1 км. У цей день велосипедисти подолають шлях від Андрушівки через Попільню до Брусилова і села Привороття.
У планах шостого дня веломарафону – проїхати 76 км до Радомишля з кінцевим пунктом у Коростишеві. І, нарешті, на сьомий, заключний день туру, велосипедисти, подолавши 42 км, завершать свою подорож у Житомирі.
Протягом тижня учасники веломарафону відвідають залишки монастиря бернардинців (Чуднів), побачать типовий волинський двір польської шляхетської родини у Стовпові, римо-католицький костьол св. Антонія у Мирополі, палац Прушинських, родову усипальницю Оржевських, парк і найбільший млин в Україні в Новій Чарториї, палац Міхала Орловського (Коростки), кляшторний костьол Архангела Михаїла, колишній єзуїтський кляштор в Любарі.
Відпочинуть у парку в Трощі та помилуються віллою Мечислава Людвіга Мазаракі у тосканському стилі в Райгородку. В Бердичеві заплановано побувати в костелі св. Варвари і монастирі-фортеці Босих Кармелітів.
Основними об’єктами у Городківці, Червоному та Андрушівці стануть костьол св. Клари, виникнення котрого пов’язане з ім’ям відомого польського письменника-мемуариста Євстафія Івановського, палац родини Грохольських та палац Станіслава Бержинського. У Коростишеві буде зупинка біля пам’ятника Густаву Олізару і костьолу найсвятішої Марії Панни.