Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній освятив розписи в Михайлівському соборі у Житомирі. ВІДЕО та ФОТО

753
0

Свято-Михайлівському кафедральному собору в Житомирі незабаром виповниться 170 років, 20 останніх з яких проводився його розпис.

Реставраційні роботи стали відображенням давнього українського стилю. Мотиви розписів – теж українські.

Над оздобленням стін і стелі працювали десятки майстрів з Житомира та Києва на чолі з головним ідейним натхненником та художником Денисом Белянським, який почав працювати над проєктом ще у молодому віці, розписавши в першу чергу притвор храму, зобразивши “Страшний суд”.

Полотно із льону, на якому робили розписи, замовляли в Італії, покривали типографічною позолотою. Зображення наносили за допомогою олійних та акрилових фарб.

Настоятель собору о.Богдан Бойко неодноразово зазначав, що втілити усе задумане вдалося за кошти благодійників та меценатів.

Між тим, Михайлівський собор у Житомирі став єдиним українським храмом, де реалізували український розпис на основі давніх технік.

Наприкінці грудня минулого року після завершення розпису було повністю відкрито великий храм собору, а вже зранку 11 лютого 2024 року Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив там Божественну літургію і звершив Чин освячення розписів.

Юлія Демусь

Previous articleАвтотроща в Ушомирській громаді: один з водіїв у лікарні
Next articleРятувальники, проникнувши через вікно до будинку, допомогли госпіталізувати 84-річну бердичівлянку

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here