Home Події У Гідропарку житомиряни можуть долати перешкоди в мотузковому парку пригод. ФОТО

У Гідропарку житомиряни можуть долати перешкоди в мотузковому парку пригод. ФОТО

 Для дітей і дорослих неподалік центральної алеї в Гідропарку зявилася нова забавка. Перевірити там можна свою витривалість, силу, стійкість, рівновагу та вміння долати будь-які перешкоди. 

Парк мотузкових перешкод працює вже кілька тижнів, щоденно з 11 до 20.00. Тамтешні інструктори переконують, що у них все надійно і безпечно, а головне екологічно й цікаво.

Таку новинку можуть на собі випробувати житомиряни й гості міста. Поруч із дітьми на нижній дистанції, своє терпіння і гнучкість можуть випробувати батьки, але вже  вгорі.

Парк вирішили створити й обладнати фактично своїми силами ентузіасти обласного турклубу «Полісся». Впевнені, що так задіяли лише частину тих можливостей, що наявні для активного відпочинку у Гідропарку. 

Конструкції розмістили поміж дерев таким чином, що ті не завдають їм ніякої шкоди. У випадку чого територію парку можна розширити, але вже зараз там чекає до 10 різновидів  перешкод, пов’язаних між собою.

Все продумано до дрібниць, тож настрибавшись по деревяних колодках, склавши і подолавши місток, спуститися на землю можна лише за допомогою канату і сітки, стартуючи зі спеціальної платформи.

Ірина Чевська, яка була однією з ініціаторів даного проекту, каже, що поки відвідувачів мало, але незвичний атракціон вже викликає інтерес у перехожих.  Нагалошує, що парк не був створений з метою заробити гроші, а швидше за все поширити ідею спортивного відпочинку серед молоді.

 Багатьом такі розваги дуже подобаються, тож  приходить по кілька разів. Деякі батьки не вірять у можливості своїх дітей, але коли ті з посмішкою долають дистанцію і діляться гарними враженнями, змінюють думку і навіть самі піднімаються по драбині, лазять в бочках, стрибають з канатом.

У парку є свій перелік правил, за дотриманням яких слідкують кілька інструкторів. Перед початком і після закінчення робочого дня, вони самостійно перевіряють безпеку та надійність конструкцій. Усі відвідувачі на дистанцію виходять зі страховкою й за бажанням в будь-який час можуть зупинитися.

Важливо, що сплачуючи кошти за квиток, відвідувачів не обмежують у часі, адже хтось може пройти за 15 хвилин, а комусь і години мало. Єдине обмеження у рості та вазі, відповідно до яких розділяють групи для нижньої й верхньої доріжки.

Приміром, у тих, хто має зріст до 140 см нема шансів піднятися на високу дистанцію, але й на нижній на них чекає не менше пригод – лабіринти, сітки, драбини. Ті, кому не виповнилося 14 років, зможуть відвідати парк лише з дозволу і під наглядом батьків. Дотримання кількох базових правил і настанов інструкторів гарантує, що відпочинок вдасться.

Працювати у звичному режимі парк планує до настання холодів, але вже зараз там споруджують ще й скалодром.

Загалом підшуковують по місту зал висотою 9-12 метрів, де можна було б встановити аналогічну конструкцію для тренувань у зимовий час. Також у парку будуть раді, якщо знайдеться інвестор готовий вкласти кілька своїх десятків тисяч гривень для його повноцінного розвитку. 

Поки усі виручені від продажу квитків кошти йдуть на його доукомлектування, заміну певних систем, технічний контроль.

Мотузковий парк перешкод міг би стати майданчиком для занять школярів чи тренувань рятувальників, якби його розширити і наповнити додатковими елементами, що теж портребує  грошових вкладень.

За той час, що парк вже працює, чітко видно – бажаючі відпочивати і розважатися саме так в Житомирі є. Маючи загальний рівень фізичної підготовки вони з легкістю долають перешкоди, покращуючи стан свого здоровя. 

У комплексі з мотузковим парком, можна було б створити велодоріжки, а влітку ще й організовувати заняття на воді. По-суті, Гідропарк – місце унікальне й там можна не лише тренування різні проводити, але й змагання всеукраїнського рівня. Там доречно організовувати цікаві туристичні зустрічі і походи, але єдиного бажання кількох людей для цього замало.

Під час розмови пані Ірина неодноразово згадує, як розвивався клуб в радянські часи і як багато було втрачено  відтоді. Сама встигла побувати в різних куточках світу – підкоривши вершини й стрімкі водойми, а нині вболіває за те, щоб сучасну молодь не позбаляли цієї можливості. 

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомирського в соцмережі