Home Події В обласному архіві представили документи періоду ВВВ, з яких знято гриф обмеженого...

В обласному архіві представили документи періоду ВВВ, з яких знято гриф обмеженого доступу

 В Державному архіві Житомирської області днями відкрилася виставка оригіналів документів та зразків експонатів періоду Великої Віичизняної війни з нагоди вшановуння подвигу партизанів та підпільників.

Документи представлені на виставці свідчать, що партизанський і підпільний рух на території України, в тому числі й на Житомирщині, в роки Великої Вітчизняної війни був за своїм значенням, масовістю й ударною силою, по суті, справжнім другим фронтом у тилу ворога.

Олександр Кузьмін – кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Житомирського державного університету імені Івана Франка зазначив, що на території Житомирської області діяло 25 партизанських з’єднань та біля 90 окремих партизанських загонів, що підтверджує факт значимості партизанського руху у війні.
Серед запрошених гостей були також і наукові працівники Житомирського краєзнавчого музею, краєзнавці, громадськість м. Житомир. Розглядалися питання діяльності окремих підпільних груп, участі дітей у партизанському русі.
 Як зазначав полковник Володимир Наконечний: «Війна не закінчена до того часу, доки не похований останній солдат, тому спільна робота науковців інституту з працівниками архіву, краєзнавцями буде розвиватися і надалі, для того, щоб «білі плями» зникали з історії нашої країни».

Підполковник Володимир Фриз спільно з підполковником запасу Андрієм Гусаківським представили експонати, які було знайдено членами організації «Пошук» в результаті кропіткої дослідницької роботи, розкопок на місцях боїв, та розповіли про побут підпільників, представили роботу пошукової групи, доповіли про аспекти пошукової роботи з молоддю, – повідомляє прес-служба ЖВІ НАУ.

На виставці вперше були представлені документи окупаційного періоду років Великої Вітчизняної війни з яких знято гриф обмеження доступу. Всього було відкрито до загального доступу 1287 справ, серед яких і документи про страту партизанів, про розстріл громадян, яких підозрювали у співпраці з партизанами.