Головна Події В Житомирі відкрилась виставка сучасних картин-постерів «10 обличь Лесі Українки»

В Житомирі відкрилась виставка сучасних картин-постерів «10 обличь Лесі Українки»

206
0

В рамках всеукраїнського проекту «Коло Лесі» з нагоди 150-річчя від Дня народження Лесі Українки в Домі української культури в Житомирі відкрилась тематична виставка «10 обличь Лесі Українки» сучасного українського ілюстратора Олександра Грехова. 

Ініціатори та організатори виставки – громадська організація «Житомир, зроби голосніше!» та депутатки Житомирської міськради Людмила Зубко та Житомирської облради Тетяна Парфентієва. 

У своїх постерах «10 обличь Лесі Українки» Сергій Грехов,    продовжуючи свої експерименти з грою з образами українських письменників, пофантазував, як би письменниця могла виглядати на полотнах відомих художників минулого: Ван Гога, Мондріана, Кандинського, Боттічеллі, Делоне, Малевича та інших.

«Підхід, який продемонстрував у своїх роботах Сергій Грехов, це європейський підхід і спроба переосмислити постать нашої землячки Лесі Українки у сучасному баченні. Такі роботу будуть цікавими молоді і дітям громади Житомира. Адже знайомство з Лесею Українкою важливо починати з самого дитинства. Такі роботи допоможуть дитині сприймати Лесю через свій світ», – говорить організаторка виставки Людмила Зубко..

Художник Сергій Грехов підкреслює, що спроба побачити Лесю очами інших художників – це своєрідна перепустка українського мистецтва в Європу.

«Це спроба переосмислити через інших художників Лесю, і побачити в них свою Лесю. Головна ціль навчитись розмовляти з українським митцями, поетами, письменниками не як з пам’ятниками, а як з людьми, які жили у тих самих містах, що й ми, ходили по тих самих вулицях. Через таке зображення Лесі можна популяризувати її не в класичному форматі, а наприклад зробити популярної у соціальних мережах», – наголошує він.

Тетяна Парфентієва переконана, що ні в кого не має приватизованого права зображати Лесю Українку такою, як її показували радянські підручники. «Леся різна і багатогранна. Постерні роботи Сергія Грехова – як раз спроба показати цю багатогранність. Сподіваюсь, для молодих людей стиль постерів прийде до душі і вони відкриють для себе Лесю заново».

Виставка триватиме з 24 лютого по 24 березня в «Домі української культури», тож запрошуємо всіх житомирян відвідати виставку.

Довідково. Олександр Грехов – київський ілюстратор, з 2017 року здійснив більше 20 виставкових проєктів в Україні і за кордоном, автор виставки «Квантовий стрибок Шевченка». Співпрацює з багатьма українськими музеями, благодійними фондами, видавництвами, представництвами міжнародних організацій в Україні (Програма розвитку ООН), гуманістичним рухом UAnimals, Гендер в деталях, Open Opera Ukraine і т.д. Роботи зберігаються в фондах українських музеїв і приватних колекціях.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here