Home Події В Житомирі вперше масштабно вшанували пам’ять видатного земляка Ольжича. ФОТО

В Житомирі вперше масштабно вшанували пам\’ять видатного земляка Ольжича. ФОТО

90
0

Одразу в кількох частинах міста протягом 10 червня розпочалися заходи до 70-річчя з дня загибелі Олега Ольжича – поета, археолога, державника, ідеолога українського націоналізму, який народився у Житомирі.

Близько року тому було відновлено памятну дошку з фото та інформацією про Ольжича, а напередодні у місті з’явилися борди та сіті-лайти з цитатами та висловами Ольжича.

Їх дизайном, за словами журналістки Олени Галагузи, займався Олег Бурячок з Рівного. Також він розробив  макети єврофлаєрів проекту "Цитатник Ольжича", що вийшли тиражем у кілька тисяч і поширюються по області та в самому Житомирі. 

Кошти за їх друк заплатив Віктор Котвицький.

З 10 червня в обласній бібліотеці, яка також носить ім’я Ольжича, можна буде переглянути експозицію з особистими речами земляка. Відповідний проект створили житомирські пластуни, а також озвучили на конференції, що і сам Ольжич у 23-річному віці був у їх рядах, тож просто зобов’язані поділитися інформаціями про його пластунське і археологічне минуле.

У бібліотеці відвідувачі зможуть оглянути й виставку картин київської художниці Зінаїди Ліхачевої з цієї ж нагоди. До речі, Зінаїда Ліхачева є дружиною олігарха Сергія Льовочкіна.

Костянтин Суський із АГО "Нова сила" запевнив, що наразі тільки розпочинається масштабне вшанування постаті Ольжича і в найближчі місяці буде втілено ще кілька ідей, які все ж нагадають житомирянам, яким геніальним був їх земляк і що вони мають гордитися ним.

Волонтери та представники "Нової сили" разом з пластунами, активістами, культурними діячами, істориками, поетами й журналістами побували і біля дошки Ольжича на однойменній вулиці.

Олена Галагуза розповіла, що у 2017 році місто відзначатиме 110-річчя з дня народження Ольжича, тому особливо хочеться, щоб до того часу по сусідству з дошкою був саме пам’ятник земляку, а не Пархоменку, який не має жодного відношення до Житомира.

Активісти поідлилися своїми думками про Пархоменка прямо на його постаменті і попрохали швидше забрати його з центру міста на "смітник історії".

Юлія Демусь

Більше фото в спільноті Першого житомирського в соцмережі

Previous articleВ Житомирі на пішохідному переході пенсіонерка збила школярку
Next articleЖитомирським військовим у Слов\’янськ відправили бронежилети

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here