Home Події Величезний свищик Зозулиця може стати оберегом збірної України

Величезний свищик Зозулиця може стати оберегом збірної України

519

У середу, 7 вересня 2011р. трипільський свистик Зозулиця став рекордсменом і увійшов до Книги рекордів України як найбільший свистик-оберіг.

Наступний етап – Книга рекордів Гінесса і вручення національній збірній команді України з футболу та її тренеру Олегу Блохіну. До речі, сам тренер збірної входив до складу журі, яке в червні 2011 року назвало Зозулицю лауреатом конкурсу на неофіційний талісман Євро-2012.

Втілення рекорду стало можливим завдяки заслуженому майстру народної творчості України, гончареві в шостому поколінні Лесі Денисенко-Єременко. Кілька тижнів пішло на створення великої Зозулиці (довжина – 83 см, висота 35 см, вага – 9,3 кг)
 
Зозулиця-рекордсменка має відмінні звукові якості. Це в присутності громадськості під час фіксування рекорду перевірив і підтвердив відомий музикант-фольклорист Максим Бережнюк. Найбільшу Зозулицю прикрашають традиційні трипільські орнаменти і вірш: "Вас збереже на всяку днину чудова пташка берегиня! Всі міццю духу ми єдині! Здобудем славу Україні!".

Фіксації рекорду передував перфоманс Зозулиця, який продемонстрував глядачам, як саме народжувався рекорд. На сцені Леся Денисенко-Єременко в супроводі народних музикантів запропонувала всім присутнім відчути неповторну атмосферу створення гончарного виробу.

Разом з найбільшим свищиком-оберегом збірній України планується також представити унікальну "Книгу побажань" уболівальників всієї Україні. Збір підписів-побажань 2012 вболівальників з усіх куточків країни ініціював проект "Зозулиця". Видавництво Саміт-книга підтримало ідею акції та створило справжній витвір типографічного мистецтва. Книга побажань незабаром також увійде до Книги рекордів України. Протягом вересня картки для написання побажань подорожуватимуть всією Україною.

Для довідки: Зозулиця – глиняна пташка-свищик, яка здавна славиться як амулет і музичний інструмент. Символізує велику історичну спадщину України та відродження традицій, а також їх інтеграцію в контекст сучасності.

Зозулиця – лауреат конкурсу неофіційних талісманів Євро-2012, який проводився Інформаційним центром Україна-2012. Серед інших здобутків Зозулиці в 2011 році: Гран-прі на Міжнародному конкурсі рекламно-сувенірної продукції B2B Show, перемога в номінації Кращий проект-2011 на міжнародній виставці мистецтв UkranianArtWeek і диплом Музею повітряних зміїв у Китаї.
 
Видається, оберіг збірній України просто необхідний, бо серед причин останніх негативних результатів команди Олега Блохіна час вже пошукати і надприродні.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here