За два тижні спільними зусиллями та при підтримці усіх небайдужих команда волонтерок із Коростишева – Марія Чудовська, Аліна Дорошенко, Анастасія Кутня, Дарина Германович, Інна Щавінська, Наталія Клименко та Леся Швиденко, змогла організувати масштабну благодійну акцію «Їж. Співай. Донать», завдяки якій зібрали 182 тисячі на потреби військових-земляків, що виконують бойові завдання на фронті.

Захід провели на території парку 23 липня. На відвідувачів чекало одразу кілька локацій та насичена культурна програма. Чи не вперше за період повномасштабної війни у місті вдалося  влаштувати дійство подібного формату, де можна було цікаво проводити час, одночасно спілкуватися з друзями, слухати музику чи співати самостійно, відпочивати і перезавантажуватися,  насолоджуватися смачними стравами і чудовою атмосферою, а разом з тим зробити внесок у майбутню перемогу. 

За словами дівчат, це й було основною метою – зробити дійство і подарувати гарні емоції  іншим з користю для ЗСУ, завдяки яким така можливість взагалі й існує. Кажуть, усе задумане вдалося, оскільки кожна має досвід волонтерської чи організаційної діяльності: Аліна та Марія – волонтери ГО «Коростишівський Парк», на рахунку яких більше 20 заходів для містян; Інна тримає інформаційний фронт та адмініструє ТГ-канал «Типовий Коростишів»; Наталія разом з колективом Майстерні свят «CREATIF» займається організацією і проведенням міських, сімейних, волонтерських заходів розважального, пізнавального і благодійного характеру для дорослих та дітей в Коростишеві.

«Ми стартували о 18.00 і за чотири години, тобто до комендантської години, впоралися. Було дуже багато гостей – молодь, родини з дітками. «Їж. Співай. Донать» – це свого роду така «тусовка», де є все. Надихнулися ідеєю першої київської барахолки «Кураж Базар». Власне,  Інна та Дарина вже до цього кілька разів проводили у Коростишеві  благодійні барахолки для допомоги захисникам і хотіли цього разу теж, але ми запропонували додати ще й інші активності, – ділиться одна з організаторок Марія Чудовська. – Таким чином, у нас була безпосередньо барахолка – одяг, речі, декоративні вироби, які передали жителі міста, food-корт – їжа від  п’яти місцевих закладів, що відгукнулися на нашу пропозицію, кальян, зона караоке, де співали відомі українські та патріотичні композиції, майстер-класи  з виготовлення ляльки-мотанки для наймолодших, фотозони, 2,5 години відпрацювала DJ. Кілька фотографів протягом усього часу робили знімки для відвідувачів, які наразі можна завантажити у мережі. Найбільший успіх мала лотерея. Ми навіть не очікували на такий ажіотаж. Онлайн ще до початку викупили 350 квитків, решту – менше ніж за годину від початку заходу. Вартість одного – 100 гривень. Призовий фонд представлених лотів – різні послуги та продукція представників бізнес-сфери Коростишева,  становив близько 50 тисяч гривень, а ми виручили від квитків – понад 70. Наступного разу врахуємо цей досвід і передбачимо більше квитків.  Обов’язки щодо організації і проведення ми розділили між собою: Наталія та Леся відповідали за караоке і фудкорт, Аліна – за лотерею, Даша й Інна – за барахолку, Настя займалася виготовленням цифрового контенту і реклами, а я курувала  напрямок з фотографами і майстер-класами. Усі виручені під час «Їж. Співай. Донать» кошти ми передаємо на придбання транспортного засобу підрозділу, де несе службу житель Коростишева. Попередньо  хотіли розділити суму на два запити – тепловізор і авто, але в процесі виявилося, що на авто вже зібрано більше половини, тому ми підключимося інформаційно і допоможемо з поширенням реквізитів, а замість тепловізора більш актуально на зараз – автомобіль».

До речі, волонтерки отримали чимало схвальних відгуків та пропозицій від відвідувачів  провести ще одну таку благодійну акцію вже наприкінці літа або восени – на День міста.  

 Юлія Демусь

Фото Дарини ЗдоренкоALINA NOVYKЮлія Старубінська.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here