В Житомирській обласній бібліотеці для дітей 10 грудня урочисто за участю почесних гостей відкрили Центр вільного доступу до мережі інтернет.
Нещодавно бібліотека стала переможцем четвертого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням інтернету, а також в рамках програми «Бібіліоміст» отримала 10 комп’ютерів з навушниками та веб-камерами і один комплект периферійного обладнання.
Нині школярі активно, а головне безкоштовно проводять з користю час за комп’ютерами, вивчаючи нові програми, використовуючи усі можливості нових технологій прямо у стінах бібліотеки.
Таким чином вони одночасно можуть здійснювати пошукову роботу в інтернеті і при потребі користуватися фондами бібліотеки. За словами керівництва установи, для дітей заплановано надалі безліч різних тренінгів та акції, пов’язаних з роботою за комп’ютерами у дозвільних та пізнавальних аспектах.
Вже зараз малеча створює справжні мультфільми, оживляючи за допомогою програм свої малюнки і відомі казки.
Усі попередні надбання та роботи користувачів нового обладнання були представлені відвідувачам під час відкриття Центру.
Зокрема, презентували цікавий блог бібліотеки «Місто-онлайн», над яким співробітниця бібліотеки Тетяна Данилевич працює спільно із відвідувачами та учнями ліцею № 25. Відзначимо, що блог вже розпочав свою діяльність і наразі діти можуть викладати туди свої розповіді, вірші, малюнки, відеоблоги та інші творчі роботи. Надалі у такий спосіб своїми думками та здобутками зможуть обмінюватися ще більше юних користувачів, а в їх числі і талановиті дітки з обмеженими можливостями.
Відзначимо, що наразі обласна бібліотека для дітей Житомирської облради розпочала співпрацю із ЖОГО «Фідем» і нині впроваджується їх спільний 8-місячний проект з безкоштовного вивчення англійської мови для школярів 1-7 класів «Kids club» за підтримки програми «Флекс». Щонеділі 90 дітей різного віку приходять на заняття і весело вивчають англійську – співаючи пісні, переглядаючи презентації та фільми, зустрічаючись з цікавими людьми, створюючи малюнки та інше. З-поміж іншого діти вже частину своїх завдань виконують на подарованих комп’ютерах, а під час відкриття Центру зв’яжуться зі своїми американськими друзями за допомогою скайп-зв’язку.
У планах колективу бібліотеки та членів ЖОГО «Фідем», яку очолює Ольга Добрякова, участь у проектах «Закон і честь», «Літературна кав’ярня», проведення «Вечорів кіно», вечорі музики та субкультур, та майстер-класу «Серденько» до Дня Святого Валентина, підтримка проекту «Слухай читачу» за участю радіожурналіста Сергія Черевка.
Про все це на зустрічі розповіла представник ЖОГО "Фідем" Олена Грабчук, а також досягненнями свої учнів на заняттях англійської похвалилися викладачки Марина Михайленко та Віра Литньова. Вони запевнили, що надане бібліотекою обладнання дозволяє вивчати з школярами англійську більш цікаво і сучасно. Крім цього, один із учнів "Kids club", поки дівчата ознайомлювали з діяльністю проекту, встиг полистуватися за допомогою електронної пошти зі своєю новою американською подругою англійською мовою.
Марина та Віра разом з ЖОГО "Фідем" та у співпраці з бібліотекою вже провели акцію "Книга без обличчя" до Міжнародного Дня толерантності. Нині стартував спільний проект "Кінопокази фільмів англійською мовою", на яких відвідувачам пропонують переглянути стрічку, поспілкуватися, поїсти піцу і пригоститися напоями.
Не менш захоплююче нині проходять у бібліотеці зібрання юних дослідників Малої Академії Краєзнавців, які щоразу відправляються у пошукову подорож по рідному краю за допомогою віртуальної вікторини. Неодноразово вони подорожували та дізнавалися багато про Житомирщину завдяки скайп-звязку з місцевими істориками і, зокрема, краєзнавцем Григорієм Мокрицьким. Як працює МАК її учасники показали прямо під час відкриття Центру.
Директор Житомирської обласної бібліотеки для дітей Ольга Лепілкіна та координатор проекту інтернет-доступу Лариса Мозгова відзначають що з появою Центру їх підопічні можуть представляти інтереси закладу на високому рівні та отримувати ресурси для задоволення найвибагливіших юних відвідувачів і читачів. Разом з цим впроваджуються нові бібліотечні послуги з використанням інтернету – спілкування в блогах та соцмережах та інше.
Директор бібліотеки висловила велику вдячність за підтримку в отриманні гранту заступнику голови облдержадміністрації Ярославу Долгих і начальнику управління культури облдержадміністрації Юрію Градовському.
Юлія ДЕМУСЬ
Більше фото у альбомі Першого житомирського в соцмережі.