Home Події Житомирянин Кирил Заплотинський пише музику до комп’ютерних ігор. ФОТО

Житомирянин Кирил Заплотинський пише музику до комп’ютерних ігор. ФОТО

Музикант житомирського гурту «Ієрархія» та організатор численних концертів у місті Кирил Заплотинський, як виявилося, в минулому працював інженером, але захоплювався рок-музикою ще з дитинства.

У свої 26 років він повністю присвятив весь час музиці. Маючи за плечима дві музичні освіти – гітара та хорове диригування, для нього нема проблем із написанням чи аранжуванням музичних композицій, а в числі успішних  проектів співпраця з компанією, яка створює власні ігри.

«Ще в дитинстві я почав  захоплюватися рок-музикою, але далі прослуховування це не пішло: я збирав касети, вішав на стінку плакати і слухав групи, наспівуючи разом з ними улюблені пісні, причому фальшиво,- ділиться музикант в інтерв’ю Першому. –  У 15 років  познайомився з одним житомирським музикантом, він мені дав свою акустичну гітару (як зараз пам’ятаю – інструмент якогось меблевого заводу, можете уявити його якість). Повертаючись з навчання, я кожен день сидів з гітарою, намагався складати свої пісні і грати улюблені хіти відомих виконавців.

Потім почав вивчати комп’ютерні музичні програми, створив свою групу. Якось все так закрутилося, я навіть не встиг відчути, як дитяче хобі переросло в професійне заняття музикою.  Ну і заразом я ще встиг отримати дві музичні освіти. Насправді, в будь-якій сфері, щоб домогтися чогось необхідно багато працювати.

Музика – не виняток. Мене переповнювало натхнення,  ідеї, які я втілював у творчості групи. Потім випадковим чином  перетнувся з компанією щодо створення ігор  – «FRH games»,  співробітники якої намгалися самостійно писати музику до своєї продукції. Один з учасників команди вмів грати на синтезаторі і навіть написав непогані мелодії, але не міг їх професійно аранжувати.

Ідея співпраці зі мною їм сподобалася, і так я зробив перший крок у перетворенні хобі на професію.  Я приєднався до роботи над ігровими проектами, які видавалися на таких топових ресурсах, як http://www.bigfishgames.com/ і http://www.alawar.ru/. До речі, «Cursed House» на момент видання увійшов до 10-ки кращих ігор в рейтингу сайту «Бігфіш», а «Кощей Бессмертный» довгий час висів на 1-му місці на «Алавар».

Після цього моє портфоліо почало поповнюватися все новими і новими проектами, число клієнтів зростало, а музика повністю витіснила інші заняття, якими я заробляв на життя. До слова, я працював і інженером інформаційних технологій на представництві «Оболоні», надавав різні послуги в ІТ-сфері, займався програмуванням 1С та інше.

Нині, за вловами Кирила, більше його сил йде на власний гурт «Ієрархія», що ділив сцену з легендарним Артуром Беркутом, але паралельно з  цим житомирський музикант встиг написати саундтрек до відео-трейлеру для масштабного піротехнічного шоу стадіонного рівня «LEGENDARIA», аранжувати два треки для ювілейного триб’ют-збірки групи «Маврін».  Ця збірка – свого роду «привітання» від різних музикантів групі. Кожен трек, перед тим як потрапити на диск проходив узгодження у музикантів групи «Маврін». Ще на стадії «чорнового» аранжування один з  треків Заплотинського отримав дуже високу оцінку від басиста групи, власне, автора пісні, над якою  він працював. На сцені Кремля у виконанні Марії Булавіної звучала пісня, яку написав Кирил.

 

«Зараз мій основний напрямок роботи – це написання музики та аранжування. Саме цьому я присвячую більшу частину свого часу. Працюю в  найрізноманітніших стилях і жанрах. Сьогодні можу писати веселеньку легку інструментальну композицію для забавної іграшки, а завтра похмурий важкий трек або рок-баладу. Все залежить від конкретного замовлення або настрою, якщо пишу для себе або для своєї групи.  До мене звертаються дуже різні клієнти, їх список можна буде подивитися намоєму власному сайті, який наразі у розробці. Мені подобається моя робота. Правий був той мудрець, який сказав, що половину життєвого щастя складає заняття улюбленою справою, – додає Кирил. – У найближчих планах разом з «Ієрархією» записати новий сингл, тож концертну діяльність доведеться припинити до кінця літа. Крім цього, зараз завершую  кілька комерційних проектів – це і пісня для московської співачки, і новий ігровий проект, а також пишу нову гітарну композицію. Музика для мене  і улюблене заняття, і робота одночасно. Так, я заробляю зараз на музиці,  що, на щастя, позбавляє мене необхідності працювати на якій-небудь іншій роботі».

На наше прохання Заплотинський кількома словами охарактеризував житомирські гурти та якість їхньої музики.

«Житомирська сцена живе своїм життям, я б сказав досить активною. Якісь  гурти розпадаються, з’являються нові, деякі сидять у гаражах, навіть не плануючи концерти, деякі виступають. Тут уже як хто може і хоче. Хороших музикантів багато, у нас дуже музичне місто, – впевнений співрозмовник.   – Концерти? Так уже склалося, що і до цієї сфери я маю відношення. До речі, в одному з моїх дипломів фігурує «організатор КДД» – тобто організатор культурного дозвілля. Я займаюся організацією концертів «Metal Force».  І вже 31 серпня  буде черговий Open Air під цим брендом. Про ситуацію в цілому скажу так: провести щось на гідному рівні досить нелегко, тому що це вимагає певних фінансових ризиків та вміння все правильно організувати. Але у нас це виходить, судячи з відгуків наших відвідувачів».

Юлія ДЕМУСЬ