Home Події ”Зробити новий продукт, а не ”радянський” музей в сучасній упаковці”, – Насонов...

\”Зробити новий продукт, а не \”радянський\” музей в сучасній упаковці\”, – Насонов про магістрат на Замковій

Будівля магістрату   є однією із перлин нашого міста, яка , на жаль,  ще й досі закрита для житомирян та гостей обласного центру.

Наразі всі приміщення магістрату знаходяться в стані ремонту.  На черговій сесії обласної ради планується виділення коштів на завершення всіх ремонтних робіт у приміщенні магістрату. 

Будівля колишнього магістрату була зведена у 18 столітті і розташована на Замковій горі. Цегляна двоповерхова будівля побудована в стилі неоренесансу приголомшує суворістю архітектури і витриманістю форм. Ратуш складається з двох об’ємів, в напівкруглому виступі посередині них знаходиться головний вхід в будівлю.

Магістрат був побудований як адміністративне приміщення для градоначальника Житомира і його управління. Будівля пережила дві війни і революцію, виконувала роль ринку, у якому розміщувались м’ясні павільйони, згодом житлового будинку. У 1941 році під час Другої Світової війни магістрат був знищений, а 10 років потому ратуш відреставрували, повністю відтворивши її архітектурну подобу, і вона стала будівлею Житомирського обласного краєзнавчого музею.

 

"Зустрілися з керівником авторського творчого колективу з м. Суми Олександром Антонцем. Темою зустрічі був – Магістрат: повний комплекс робіт з проектування та облаштування музейних експозицій. Скажу відверто, є над чим задуматись. Адже ми маємо зробити кардинально новий продукт, а не "радянський" музей в сучасній упаковці, – написав на своїй сторінці у соцмережі директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов. –  Принципи формування та подачі експозиції мають давати комфорт відвідувачу, стимулювати його відвідати музей ще кілька разів. Приклади роботи майстерні Олександра Антонця можна побачити в Полтаві (проект Краєзнавчий музей), Дніпропетровську (проект "Парк ракет"), Батурині (Експозиція музею "Дім В.Кочубея", експозиція музею археології),Вінниці (Музей Леонтовича, Краєзнавчий музей, "Вервольф")".