Home Політика 3000 тисячі житомирян підписались на захист мови

3000 тисячі житомирян підписались на захист мови

103

Об’єднана опозиція «Батьківщина» в перший же день акції протесту проти фальшування ухвалення закону про мови зібрала у Житомирі майже три тисячі підписів на підтримку української мови як єдиної державної.

Про це повідомляє прес-служба партії.

«За роки незалежності вже виросло свідоме покоління молоді – громадян України, які не сприймають другу державну мову як таку, хоча можуть розмовляти і українською, і російською. Наш моральний обов’язок – зберегти статус української державної мови. Суспільство не сприймає сфальшованого провладною більшістю голосування. Цей закон не може бути введений в дію», – сказав керівник Житомирського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції Геннадій Зубко.

Представники молодіжного крила «Фронту Змін»  Житомирщини активно підтримали всеукраїнську акцію протесту проти антиконституційного закону «Про засади державної мовної політики» потужним мітингом у Житомирі.  Впродовж середи волонтери «Фронту Змін»  роздавали житомирянам звернення до президента України Віктора Януковича, як до гаранта Конституції, з вимогою не підписувати мовний закон. Мітинг на площі Корольова біля облдержадміністрації зібрав майже 200 учасників – це прихильники «Фронту Змін», «Батьківщини», ВО «Свобода» та «Удару».

Під час мітингу біля наметів зібралися небайдужі, які засуджували ініціативу Ківалова – Колесніченка, яку «протягнула» провладна більшість через сфальшоване голосування в Раді. Житомиряни вважають, що політичні наслідки такого рішення будуть катастрофічними для України: «країна буде остаточно розколота за мовною ознакою».

«Ми сьогодні написали звернення до Віктора Януковича, який є нині чинним президентом, з вимогою ветувати антидержавний закон, який не сприйняло українське суспільство. Цей закон має на меті впровадження саме російської як другої державної мови. Ми вважаємо, що в Україні кожна людина розмовляє так, як їй зручно, але державна мова має бути одна. Закон Ківалова – Коелсніченка спричинить необоротні зміни не на користь самій суті українства»,- сказала на мітингу на підтримку української мови Ольга Фаріон, координатор молодіжного крила «Фронту Змін» Житомирщини.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here