Home Політика Акціонерів Коростенського щебзаводу, які через сварку зупинили завод, посадили за стіл переговорів

Акціонерів Коростенського щебзаводу, які через сварку зупинили завод, посадили за стіл переговорів

120

«Сварка акціонерів, що мають однакову кількість акцій, вилилася на вулицю. У четвер одна з сторін призначила свого директора, інша з цим призначенням не погодилася. Виникла конфліктна ситуація, завод зупинили», – так мер Коростеня Володимир Москаленко прокоментував події, що розгорнулися навколо Коростенського щебзаводу.

За словами мера, сторони конфлікту привели до заводу своїх людей, серед яких – молодики спортивної статури. Новопризначений директор показав документи, протилежна сторона пообіцяла оспорювати призначення нового директора в суді.

У п’ятницю відсторонений директор спробував зупинити роботу підприємства. Частина робітників перестала працювати, що зупинило технологічний процес і викликало незадоволення трудового колективу, який зібрався під прохідною, вимагаючи прояснити ситуацію та відновити роботу.

Володимир Москаленко, голова Коростенського району Володимир Нагорняк та нардеп Володимир Пехов, які спілкувалися на місці з людьми та заспокоїли ситуацію, у суботу провели прес-конференцію.

За їх словами, акціонерів вдалося посадити за стіл переговорів і в понеділок вони мають визначитися, на яких умовах і коли завод відновить роботу.

У вихідні завод не працював, а біля прохідної, де проходив мітинг, залишилися чергові від обох сторін. Робітники розійшлися додому.

«Як тільки там почали конфліктувати, мені почали дзвонити і робітники, і міліція, і ми з нашим депутатом Володимир Пеховим поїхали з’ясовувати ситуацію. Наше завдання – заспокоїти людей. Впливати місцеві органи влади не можуть, втручатися в роботу комерційних підприємств заборонено. Не наші повноваження визначати хто правий. Новопризначений директор Шатковський показав документи, інші не погодилися – у кожного своя правда», – каже Москаленко.

За словами нардепа від Коростеня Володимира Пехова, сторони мають вирішити свій конфлікт за столом переговорів, а не втягувати в нього місто, паралізуючи дорогу чи роботу трудового колективу.

«Коли пани чубляться, працюючі не отримують зарплату, а місто і район – податки. А завод – це один з найбільших платників. Прикро, що це трапилось в нашому Коростені. У конфлікт акціонерів намагалися втягнути трудовий колектив. Замість того, щоб домовитись, вони почали бойові дії. Мені здається, що ми спрацювали правильно – ми стали між конфліктуючими сторонами та підтримали трудовий колектив. Головне, чого ми добились – це посадили за стіл переговорів акціонерів та наказали їм домовитись», – підсумував Володимир Пехов.

Голова Коростенської РДА Володимир Нагорняк нагадав, що конфлікт точиться вже півроку і з цього приводу збиралася обласна комісія, заслуховували правоохоронців, виступали сторони акціонерів – наводили свої аргументи.

«Заслуховували питання Коростенського щебзаводу і в обласній раді. Коли в обох сторін однаково – майже по половині акцій підприємства, то нема рейдерів – це сваряться господарі щебзаводу», – каже Нагорняк.

Публікації, які з’являються в різних ЗМІ, в яких сторони звинувачують один одного в рейдерстві, учасники прес-конференції оцінили як замовні, мета яких драматизувати і «підігріти» ситуацію навколо заводу.

За словами Володимира Москаленка, часто люди, що пишуть такі статті, навіть не знають, де знаходиться Коростень і не були на місці подій.

Володимир Москаленко також відзначив коректну роботу правоохоронців.

«Правоохоронні органи слідкували за громадським порядком, і не вмішуючись у суть конфлікту акціонерів, старались, щоб там було спокійно. Їх присутність стримувала «гарячі» голови, різні люди там були й нетверезі», – додає Москаленко.

За словами мера, міліція вчасно прибула до прохідної щебзаводу та своєю присутністю не допустила силового протистояння.

«Люди хочуть працювати, отримувати зарплату, а не бути втягнутими у конфлікт двох власників», – резюмував міський голова. 


Нагадаємо, що конфлікт між двома групами акціонерів Коростенського щебеневого заводу точиться вже півроку. Одну сторону представляє Віталій Вербицький, іншу – впливова у Коростені група компаній «Фактор». Минулого четверга новопризначений директор, пан Шатковський, спробував перебрати на себе керівництво заводу. Він прийшов на завод у супроводі групи підтримки, що вилилося у конфлікт з охороною, встановленою відстороненим директором. В результаті представники обох сторін зачинилися у конторі заводу, а в п’ятницю підприємство не працювало. Працівники зібралися біля прохідної на мітинг: слухали виступи новопризначеного директора та юристів обох сторін, мера Коростеня Володимира Москаленко та народного депутата Володимира Пехова. Звільнений номінальний директор Бикодоров не з’явився перед трудовим колективом. Представники трудового колективу кажуть, що не бачили пана Бикодорова з моменту його призначення, а підписи за нього ставили інші люди.

Також в п’ятницю, група прибічників Віталія Вербицького спробувала перекрити рух на дорозі, що проходить біля комбінату. На мітингу з’явилася група підтримки Віталія Вербицького: екс-нардеп, політолог Володимир Цибулько, один з лідерів УНА-УНСО Олексій Мазур, які координували прибічників відстороненого директора у камуфляжній формі, мали посвідчення кореспондентів газети «Європейська хвиля».

Раніше обидві сторони повідомляли про напади на їх представників, обшуки співробітників,  стеження. Журналіст видання "Політком" Анатолій Лазаренко заявляв, що міліція відібрала в нього комп’ютер, на якому були матеріали, що стосувалися висвітлення конфлікту в Коростені. Самого Лазаренко, в інтернеті, звинувачують , щ він політтехнолог, який керує конфліктом зі сторони Вербицького.

Ввечері мітинг завершився, робітники розійшлися чекати результатів переговорів співвласників заводу.

Наразі біля заводу спокійно, біля прохідної чергують правоохоронці та охоронці обох сторін.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ. Коростенський щебзавод змінив керівника і працює в звичайному режимі

УНА-УНСО захоплює Коростенський щебзавод


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here