Home Політика Американський суд вдруге відмовив Луценку в позові до Пшонки

Американський суд вдруге відмовив Луценку в позові до Пшонки

102
Федеральний суд округу Колумбія у США відмовився відновити провадження за позовом екс-міністра Юрія Луценка до генпрокурора Віктора Пшонки. Про це повідомляє "Тиждень" з посиланням на "РАПСИ", пише Українська правда.
 
Позов був поданий у грудні 2011 року. Луценко вимагає визнати його кримінальне переслідування незаконним і політично мотивованим, а також стягнути на його користь компенсацію моральної шкоди.
 
У лютому суд відхилив позов у зв’язку з тим, що позивач не виконав його розпорядження без пояснення причин. Зокрема, Луценко у встановлений строк не зумів поінформувати суд про те, як проходить повідомлення відповідачів.
 
Після цього захист Луценка подав до суду клопотання про відновлення провадження за позовом. Адвокати зазначили, що готові надати необхідний звіт про повідомлення відповідачів.
 
Проте, як випливає з тексту рішення, 26 березня суд відхилив клопотання, ухваливши, що причини, наведені захистом Луценко в його виправдання, недостатньо переконливі.
 
У позові Луценко звинуватив відповідачів в порушенні його права на недоторканність особи шляхом незаконного арешту і необґрунтовано довгого утримання під вартою. Крім того, екс-голова МВС стверджував, що у висновку він піддавався нелюдському і такому, що принижує його гідність, поводженню.
 
Крім Пшонки відповідачами за позовом виступали його перший заступник Рінат Кузьмін, а також співробітники генпрокуратури Сергій Войченко та Антон Зінченко.

Як відомо, Юрія Луценка заарештували в кінці 2010 року. Печерський райсуд Києва 27 лютого засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here