Home Політика Ані Тимошенко, ані Луценко просити про помилування у Януковича не будуть –...

Ані Тимошенко, ані Луценко просити про помилування у Януковича не будуть – правозахисник

80

 

Помилування Юлії Тимошенко та Юрія Луценка не можливе, бо ув’язнені не проситимуть про нього. Про це у коментарі Gazeta.ua заявив правозахисник Євген Захаров.
 
"Помилування передбачає, що людина кається, що вона вчинила злочин, тому просить її помилувати та звільнити. Але ж ані Тимошенко, ані Луценко не будуть каятися, бо вважають, що ніякого злочину вони не чинили. Тому ніякого прохання про помилування вони писати не будуть", – вважає Захаров.
 
Він також зауважив, що прецедентів помилування державних діячів за період незалежної України не було.
 
"Востаннє державні діячі просили помилування у держави за радянських часів. Тоді дисидентів примушували писати такі покаяльні листи. Їх милували, інколи їм давали менший термін", – сказав він.
 
Правозахисник пригадав кримінальну справу екс-заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука. 22 грудня 2010 року проти нього порушили кримінальну справу за підозрою у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки. 9 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва амністував його.
 
"Хоча він теж злочину не скоював", – додав Захаров.
 
Нагадаємо, що нещодавно в інтерв’ю, присвяченому дворіччю правління президента, Віктор Янукович заявив, що помилує Тимошенко, якщо вона напише відповідну заяву. На ці слова колишня прем’єрка відповіла, що не проситиме про це, й навряд чи прийме його від Януковича, якщо той помилує її без звернення.
 
Луценко у свою чергу сказав про своє можливе помилування так: "Якщо вибирати між тюрмою і втратою гідності, я обираю тюрму". 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here