Home Політика За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

283

API-сервери додатку "Дія" знаходяться на серверах американської компанії Amazon.

Про це пише "Українська правда" з посиланням на Software Architect в Prozorro Володимира Фльонца.

Публічний сервіс зворотного IP-пошуку viewdns.info асоціює з веб-адресою api.diia.gov.ua дві IP адреси: 35.156.119.246 і 35.156.54.49.

У свою чергу whois сервіс веб-ресурсу whoer.net говорить про те, що IP адреси 35.156.119.246 і 35.156.54.49 фізично розташовані в місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина) і належать організації Amazon Technologies Inc.

У коментарі до публікації Фльонца IT директор Офісу Президента Єгор Папишев спростував, що сервери додатку "Дія" знаходяться на серверах американської компанії Amazon. Представник Міністерства цифрової трансформації Олексій Вискуб нагадав , що проєкт "Дія" розміщений в "хмарі" оператора хмарних сервісів De Novo.

У свою чергу, в коментарі ЕП експерт в сфері інформаційної безпеки Микита Книш таким чином прокоментував виявлення API-сервера додатку "Дія" на серверах компанії Amazon:

"Що таке API? Це програмний інтерфейс програми. У випадку "Дії" – це інтерфейс, через який додаток "Дія" на iPhone спілкується зі своїм основним сервером і цей сервер знаходиться на Аmazon. На питання, чи є на Аmazon персональні дані і паспорти, я відповісти не можу. На Аmazon може бути і проксі-сервер або просто тунель, тобто проміжний. Але в будь-якому випадку через сервери на Amazon передається конфіденційна інформація, яка зашифрована в каналі зв’язку і розшифровується вже в "Дії".

Я думаю, що вони (розробники "Дії" – ЕП) використовують сервери Amazon для того, щоб дуже швидко масштабувати навантаження, щоб програма не "впала", так як на Amazon більш надійний сервіс з точки зору відмовостійкості".

Нагадаємо, коментуючи ситуацію з появою 11 травня телеграм-бота, який поширював персональні дані українців, представник Міністерства з питань цифрової трансформації заявив:

"Всі сервери мобільного додатка "Дія" знаходяться в Україні. Тобто жодна інформація про користувачів не йде за кордон. Серверна частина системи розгорнута в хмарній інфраструктурі, яка має необхідні сертифікати безпеки, в тому числі КСЗІ. "Дія" пройшла ряд позитивних аудитів – як приватних, так і державних (ДССЗЗІ)".

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here