Home Політика «Архітектурний колапс»: громади Житомирщини хочуть відновити архітектурно-будівельний контроль на місцях

«Архітектурний колапс»: громади Житомирщини хочуть відновити архітектурно-будівельний контроль на місцях

239

Майже 9 місяців будівельна сфера залишається без належного державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі зі сторони органів місцевого самоврядування, що в свою чергу призводить до безладу у сфері містобудування, порушення майнових прав фізичних та юридичних осіб, а також прав останніх на належний захист власних інтересів зі сторони держави.

Як пояснив регіональний консультант з юридичних питань АМУ Андрій Дяченко, Уряд протиправно зупинив виконання місцевими органами державного архітектурно-будівельного контролю і частково згорнув децентралізацію у цій сфері.

«Через такий «архітектурний колапс» громади обмеженні у створенні комфортних, безпечних об’єктів, суб’єкти містобудування позбавлені права на отримання якісних послуг, блокується економічний розвиток муніципалітетів, неможливо належно впливати та вчасно реагувати на самочинне будівництво, інші порушення законодавства з даних питань. Головна проблема – що територіальні громади обмежені в повноваженнях будь-яких чином вплинути на недобросовісних забудовників, попередивши чи зупинивши порушення Закону», – зауважує експерт.

Асоціація міст України послідовно та категорично виступає за невідкладне відновлення дії Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та видачі ключів доступу для роботи з Єдиним реєстром дозвільних документів на будівництво місцевим органам ДАБК. Так, 11 грудня АМУ взяла участь у засіданні парламентської ТСК щодо відновлення дії постанови №553.

Житомирщину на засіданні представив Коростишівський міський голова Іван Кохан. Мер окреслив головні проблеми, пов’язані з тим, що досить тривалий час будівельна сфера залишається без державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі зі сторони органів місцевого самоврядування:

«Ми занепокоєні, що органи ДАБІ лишені можливості контрольних функцій, а тому певна оперативність і здійснення архітектурно-будівельного контролю на місцях неможливі. У нас напрацьований позитивний досвід, але відсутність механізму контрольних функцій є неприпустимою і стримує розвиток місцевого самоврядування».

Міністерство розвитку громад і територій України підготувало проєкт постанови, яка має на меті відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України №553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Проєкт постанови має бути розглянутий на найближчому черговому засіданні Уряду.

Асоціація міст України вітає та підтримує ініціативу Міністра Олексія Чернишова щодо відновлення дії постанови №553 та закликає Уряд якнайскоріше схвалити відповідний проєкт постанови та повернути місцевому самоврядуванню повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here