Home Політика Азаров готовий дати гроші на трубу в обхід братньої Росії – ЗМІ

Азаров готовий дати гроші на трубу в обхід братньої Росії – ЗМІ

92

Україна може виділити на будівництво Транскаспійського газопроводу, що пролягатиме повз територією Росії, до 790 млн євро, якщо від нього пустять рукав до України. Київ вже направив офіційну пропозицію про свою участь у проекті Туркменістану та Азербайджану, повідомило джерело видання "Комерсант-Україна" в Міненерго, передає ТСН.

"Ми готові вкласти кошти в розмірі до 10% загальної вартості проекту за умови, що газопровід буде з’єднаний з СПГ-терміналом Кулеві в Грузії. В Україні газ буде приймати термінал, який планують побудувати в порту "Южний", – пояснив співрозмовник.

За словами джерела в Міненерго, кошти для участі в проекті готовий виділити як "Нафтогаз", так і інші вітчизняні інвестори. Нагадаємо, Транскаспійський газопровід – частина проекту газопроводу "Набукко".

Він повинен з’єднати по дну Каспію Туркменістан і Азербайджан. "Набукко" – головний конкурент російського "Південного потоку" з поставки газу в Європу.

Очікується, що цей газопровід зменшить залежність європейських країн від російського газу. Проект оцінюється в 8 млрд. євро. У Києві розраховують, що, в разі реалізації проекту Транскаспійського газопроводу, Україна зможу купувати туркменський газ.

4 квітня, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив на зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, що Україна має намір стати учасником проекту будівництва цього газопроводу. Вартість проекту складає 7,9 мільярда євро. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here