Home Політика Азаров розповів, що Янукович в РФ домовився про зниження ціни на газ...

Азаров розповів, що Янукович в РФ домовився про зниження ціни на газ уже в листопаді

86
0

У листопаді Росія і Україна змінять умови співпраці в газовій сфері.

Про це сьогодні на засіданні малого Кабінету міністрів заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров.
 
Прем’єр-міністр розповів лише про два пунктах майбутніх змін. За його словами, на зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медведєва було досягнуто домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу, Росія знизить ціну на газ для потреб України у двох сферах: бюджетній та соціальній.
 
За словами Азарова, у жовтні фахівці обох країн підготують необхідні документи, а в листопаді домовленості президентів буде юридично зафіксовано.
 
Якою наразі є собівартість прокачки російського газу і якою може бути знижка, повідомлено не було. Також прем’єр не уточнив, як буде імплементовано домовленості президентів: за допомогою підписання нового основного договору або ж через додаткову угоду.
 
На засіданні Кабінету міністрів не було повідомлено, чи будуть стосуватися майбутні зміни формули розрахунку вартості газу, принципу "бери або плати", гарантій Росії за обсягами прокачування і української ГТС.
 
Зазначимо, що бюджетна та соціальна сфери Україні споживають близько 30,5 млрд кубометрів. Разом з тим, в Україні видобувається близько 21 млрд кубометрів, які також повинні забезпечувати потреби населення і комунальної сфери.
 
У наступному році Україна планує закупити 27,4 млрд кубометрів російського газу. У 2010 році транзит газу українською територією склав 95 млрд кубометрів. Ставка транзиту – $2,04 за 1000 кубометрів на 100 км.
Нагадаємо, що Янукович перебував з робочим візитом у Москві 24 вересня. Після візиту ні про які конкретні результати переговорів не повідомлялося
 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here