Home Політика Азаров в шоці від житомирських доріг

Азаров в шоці від житомирських доріг

89

«До мене надходить дуже багато скарг, та й я реально знаю про стан дорожнього покриття», – сказав Микола Азаров.

За його словами, поточна зима для автодорожнього господарства була найважчою за останнє десятиліття з точки зору переходів від «плюса» до «мінуса» і з точки зору кількості опадів, які випали. «Тому дороги не витримали таких перепадів. Плюс ще значно збільшилося навантаження на покриття з боку великовантажних автомобілів», – зазначив Глава Уряду.

Крім того, у кінці минулого року «Укравтодор» мав значні фінансові труднощі, що позначилося на обсязі введених в експлуатацію доріг.

Вартість будівництва 1 км дорожнього покриття в Україні становить приблизно 40 млн. грн., і вона сильно варіюється залежно від того, які природні перешкоди долаються: мається на увазі необхідність будівництва мостів і т.д. – у цьому випадку вартість значно підвищується.

«А тепер порівняємо вартість аналогічного будівництва з деякими європейськими країнами: наприклад, у Польщі вона майже в 2 рази вища, у Німеччині – в 2,5 рази. Тобто, у Німеччині 1 км автомобільної дороги першої категорії – 4 смуги руху – це приблизно 100 млн. грн.», – зазначив Глава Уряду.

При цьому він додав, що в Україні в рік виділяється приблизно 20 млрд. грн. на ці цілі: «Легко порахувати, що цих 20 млрд. вистачить усього лише на 500 км. Треба зауважити, що ця сума виділяється не тільки на будівництво доріг, але і на їх ремонт. Вартість ремонту може змінюватися від 13 до 22 млн. грн. Цілком очевидно, що при таких обсягах фінансування розраховувати на радикальну зміну ситуації дуже швидко досить важко».

Тому, заявив Микола Азаров, необхідні дуже великі інвестиції в дорожнє будівництво.

За його словами, зараз вживаються заходи щодо запуску асфальтобетонних заводів (їх у нас близько 300), щодо завезення бітуму, гравію, інших сипучих матеріалів, щодо підготовки техніки, щодо наповнення фінансовими ресурсами наших дорожніх організацій і т.д.

«Перед Укравтодором поставлено завдання протягом місяця за тимчасовою схемою ліквідувати так звану ямковість на основних дорогах та підготуватися до того, що з початком теплої пори повсюдно організувати масштабні роботи з капітального ремонту і будівництва доріг. Поставлено завдання перевершити рівень 2011 р. », – сказав Прем’єр-міністр. Він додав, що аналогічне завдання стоїть і перед керівниками місцевих органів влади, оскільки більша частина доріг, а саме, більше 120 тис. км, знаходиться в управлінні місцевих органів влади.

«Словом, вишукуються і будуть вишукуватися всі резерви для того, щоб у найкоротші терміни покращити ситуацію на наших дорогах», – заявив Микола Азаров.

Питання щодо вжиття заходів для покращення стану доріг в області було обговорене на селекторній нараді за участю керівників районів, міст, структурних підрозділів облдержадміністрації, яка відбулась 12 лютого.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here