Home Політика Азаров запевняє, що Янукович готовий на компроміси по ”языку”

Азаров запевняє, що Янукович готовий на компроміси по \”языку\”

80
Прем’єр Микола Азаров запевняє, що президент Віктор Янукович готовий піти на компроміс щодо деяких положень "мовного" закону.
 
Про це він заявив в інтерв’ю російській газеті "Завтра", пише Українська правда.
 
"Наш уряд проводить постійну лінію на єдність країни. І з цієї причини іноді нас звинувачують в якійсь непослідовності, м’якості, нерішучості", – зазначив прем’єр.
 
"Справа зовсім не у відсутності рішучості або м’якості. Справа в тому, що ми, по суті своїй, протистоїмо силам, які є ірраціональними. І ці ірраціональні сили радикальні. Тому ми змушені проводити політику максимальної обережності, вдумливості, політики компромісу.
 
Саме тому, що ми хочемо єдності країни", – уточнив Азаров.
 
Прем’єр зазначив, що закон про мову – це реакція "політичної сили на те, що відбувалося в нашій країні протягом п’ятирічного перебування при владі цих "помаранчевих".
 
"Я не бачу конструктиву в позиції тих сил, які виступають проти закону про мову", – додав він.
 
"Президент і уряд чітко визначили свою позицію. Ми заявили, що досконально вивчимо пропонований закон, і якщо цей закон, висунутий двома народними депутатами, містить положення, які необхідно змінити, якщо поправки до цього закону розсудливі, ми готові піти на компроміс, бо поле для компромісу дуже широке", – сказав Азаров.
 
"Але ж в дійсності більшість українського народу бачить себе поза конфліктом", – уточнив прем’єр.
 
"Знаєте, Україна, якби її постійно підривали і знищували ці енергії, не розвивалася б. А вона все-таки розвивається. Ця піна – ненависть, злість – вона на периферії. А в центрі – сутність українського народу: це робота, постійна творча діяльність. Тому країна розвивається. Політики десь сперечаються, б’ються, лаються, тягають один одного за чуби, а народ знає свою справу. І країна будується, розвивається", – заявив Азаров.
 
"І ця велика міць, про яку писав Гоголь, він називав її російською силою, російської птахом-трійкою, ця сила існує. Адже тоді під Руссю розумілося все: і малоросійське, і великоросійське, це був єдиний народ. Та міць, про яку говорив Гоголь, дозволяє нам з оптимізмом дивитися в майбутнє", – зазначив він.
 
"Ми не будемо вічно грузнути в конфліктах, у цих "помаранчевих революціях". Люди переконалися, що все це пінне, наносне, злісне не дозволяє нам розвиватися, воно відволікає нас убік від розвитку", – додав прем’єр.
 
"Я повинен нагадати вам, що великий Кобзар України Тарас Григорович Шевченко писав російською мовою. Вся проза його – російською мовою, всі листи його – російською мовою. Він, живучи в Петербурзі, намагався і вірші свої писати російською. Хоча, звичайно, його вірші, написані рідною малоросійською мовою, досконаліші і піднесеніші петербурзьких", – заявив Азаров.

"Ми абсолютно з розумінням ставимося до проблеми української мови, – рідної мови для багатьох. Наш уряд дуже серйозно займається україномовними фільмами і україномовними виданнями. Це тема, якої ми займалися і будемо займатися", – підсумував він. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here