Home Політика Азаров запропонував брати 10,73 гривні податку за ”квадрат” загальної площі

Азаров запропонував брати 10,73 гривні податку за \”квадрат\” загальної площі

82
Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроект №10451, яким пропонує замінити принцип стягування податків з житлової площі нерухомості на оподаткування.
 
"Нормами Податкового кодексу України передбачено справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з житлової площі об’єкта житлової нерухомості.
 
Разом з тим, незважаючи на можливість переобладнання, перепланування житлового будинку, житлового приміщення, переведення житлових будинків і житлових приміщень в нежитлові (передпокій, хол, більярдна, тренажерний зал, сауна, басейн тощо), справляння податку з житлової площі створює ситуацію, за якої платники податків, що мають однакові за загальною площею квартири і будинки і приблизно однаковий рівень платоспроможності, платитимуть до бюджетів різні суми податку залежно від особливостей планування об’єктів житлової нерухомості", – сказано в пояснювальній записці до законопроекту, текст якого мають "Коментарі", пише Gazeta.ua.
 
Справляння податку тільки з житлової площі, на думку уряду, не відповідає принципу соціальної справедливості, який є основою податкового законодавства України.
 
Тепер в Кабміні пропонують, що для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв м і житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв м, ставка податку за 1 кв м не повинна перевищувати 1% від мінзарплати на 1 січня звітного року. Тобто. в 2012 році ставка податку буде 10,73 грн за 1 кв метр загальної площі квартири.
 
А для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв м і житлових будинків площею понад 500 кв м, ставка податку становитиме 2,7% розміру мінзарплати. Тобто, в 2012 році за 1 кв метр такого житла доведеться заплатити 30,19 грн 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here