Home Політика Біометричні паспорти врятують Україну від тероризму

Біометричні паспорти врятують Україну від тероризму

97
0

Створення системи обліку нелегальних мігрантів за допомогою біометричних паспортів допоможе запобвгати ситуаціям на зразок бійні під Одесою за участю чеченського кілера Аслана Дикаєва.

"Українське суспільство і ЗМІ в першу чергу недооцінюють ризики нелегальної міграції та тероризму", – заявив народний депутат від ПР Валерій Коновалюк.

За його словами, в Україні досі не створено систему обліку нелегальних мігрантів. У зв’язку з цим, вважає Коновалюк, "у нашій країні назріла гостра необхідність формування біометричної системи ідентифікації мігрантів, адже сьогодні ніхто не може сказати, скільки саме в країні таких людей і чим вони займаються: торгують на ринках, або, подібно Дикаєву, який нелегально проживав у Одесі, скоюють вбивства на замовлення й розстрілюють українських міліціонерів", – заявив Коновалюк.

Він також додав, що основою для створення такої системи можуть стати біометричні карти мігранта, впровадження яких передбачає закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України", прийнятий Верховною Радою 23 вересня.

"3% населення Землі, а якщо точніше – 215 мільйонів осіб, вважаються мігрантами. Про це свідчать статистичні дані Міжнародної організації з міграції та Світового банку. За їхніми даними, минулого року кількість мігрантів в Україні коливалася в межах 5,25 мільйонів, що становить 11,6% від загальної кількості тих, хто проживає в країні", – наголосив нардеп.

Це величезна проблема. За даними депутата, в 2009-2010 роках українськими правоохоронними органами було виявлено 29 тисяч нелегальних мігрантів. І це, як стверджує експерт, верхівка айсберга.

"Згідно з даними дослідження міграційної ситуації, проведеного робочою групою "Наш Продукт", найбільша кількість нелегалів із Кавказького регіону – на півдні та сході України. Лише в Одеському регіоні, згідно з результатами дослідження, перебуває понад 10 тис. вихідців із Чечні", – говорить депутат.

Відсутність дієвої міграційної політики в Україні, за словами Коновалюка, й "спровокувало одеські події. Якщо розібратися в суті трагедії, що сталася, то Аслан Дикаєв, у першу чергу спочатку став нелегальним мігрантом, а вже потім отримав статус злочинця. А керівництво Державної міграційної служби фактично зірвало створення системи обліку мігрантів із використанням біометричних даних, яка могла б стати дієвим механізмом для правоохоронців при виявленні й припиненні в’їзду кримінальних елементів в Україну".

Народний висловив упевненість, що біометричні документи не лише дозволять Україні сформувати грамотну міграційну політику, але й ефективно боротися з торгівлею людьми.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here